вівторок, 27 серпня, 2013, 13:01 Львів
Змієборця у Стрийському парку відреставрують коштом благодійників

Директор львівської художньо-мистецької галереї «Равлик» готовий долучитися до фінансування реставрації скульптури Змієборця у Стрийському парку, автором якої є Адольф Нікітін. Окрім того, галерея уже розпочала підготовку видання, присвяченого образу святого Юрія, відомого як Змієборець.

Про це Юрій Гайда повідомив «Новому погляду».

«Я готовий долучитись до реставрації Змієборця у Стрийському парку у Львові. Думаю, що долучаться ще декілька осіб. Упевнений, цей твір буде правильно, професійно відреставрований, у першу чергу під наглядом та за безпосередньої участі самого автора», – розповів директор галереї «Равлик» Юрій Гайда.

При цьому, зазначив співрозмовник, галерея «Равлик» розпочала підготовку видання, присвяченого образу святого Юрія, відомого як Змієборця. У запланованій книзі попередньо буде включена інформація про дипломну скульптуру 1957-го року Адольфа Нікітіна у Стрийському парку.

«Ми проводили сім років тому виставку, присвячену темі святого Юрія. І зараз хочемо видати книгу. Адже образ Юрія дуже багатий на пов’язання смислів, на корені, пов’язані з історією Русі. Є багато переказів, звичаїв з усної народної творчості», – розповів про видавничі плани Юрій Гайда.

Книга складатиметься з кількох розділів. Перший – образ Юрія в архітектурі та у музеях Львова. Другий – українська іконографія образу Юрія. Третій – різноманітні втілення святого у вигляді хоругв, гербів, клейнодів. Четвертий – філологічна генеза – перекази, інша творчість, записана етнографами. І нарешті п’ятий – народні звичаї, пов’язані із святкуванням Дня Юрія.

«Буду вдячний усім людям, які знайдуть достовірну інформацію для наповнення книги. Адже зрозуміло, що колектив довкола «Равлика» не спроможний все відкопати. Тому наразі відбувається накопичення інформації, її впорядкування та перевірка на достовірність», – зазначив Юрій Гайда.

Попередня робоча назва книги – «Образ Юрія». Якщо «Равлику» вдасться зібрати всю інформацію, то книгу презентують уже наступного року, до Дня Юрія. Про видавництво та вигляд книги говорити, вважає Юрій Гайда, було б передчасним.

Нагадаємо, Адольф Нікітін, автор скульптури барельєфу зі Змієборцем у Стрийському парку, який встановили у далекому 1957 році, прагне відреставрувати своє творіння. Скульптор розповів, що якщо місто не прийме міри, то він самотужки врятує Змієборця у парку.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-23 20:22:34