понеділок, 29 липня, 2013, 13:10 Людина
«Домашні» породіллі доводитимуть материнство через генетичну експертизу

Жінкам, які народили дитину вдома, доведеться підтверджувати материнство через генетичну експертизу після засідання спеціальної комісії. Інакше маля не зареєструють та не видадуть свідоцтва про народження. Такою є постанова Кабінету Міністрів України.

Про це повідомили журналісти програми «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK.

Точної статистики домашніх пологів в країні немає – цифри коливаються від кількох сотень до кількох тисяч. За окремими даними, на Львівщині минулоріч поза лікарнями народилося 25 дітей. Цьогоріч – уже 19. 

Головний акушер-гінеколог Львівщини Ігор Потапов домашні пологи вважає кроком бездумним.  «Будь-які нормальні пологи, в будь-який момент можуть перетворитися на паталогічні, які потребують не просто медичної допомоги, а лікарської допомоги, комплексної лікарської допомоги, зокрема,  й операційної бригади», – стверджує медик.

До урядової постанови лікарі ставляться схвально з міркувань безпеки матері й дитини. А ще через ускладнення для проведень можливих махінацій із дітьми, зокрема, й спробах оминути офіційну частину усиновлення. 

Отож жінкам, які свідомо обрали місцем пологів власний дім, доведеться надати цілий пакет документів спеціальній комісії. У переліку – навіть довідка про генетичну спорідненість матері та дитини.  А ще  обмінна картка з пологового,  де домашня породілля, звичайно ж, не була.  Окрім того – результати аналізів, довідка про виклик «швидкої». Всі папери потрібно надати упродовж тижня після народження дитини.

«Завдання цієї постанови – захистити новонароджену дитину, адже її народження  поза закладом охорони здоров’я може бути небезпечним. А також не допустити і мінімізувати можливість зловживання з народженням дитини», – стверджує уповноважений Президента України з прав дитини  Юрій Павленко.

Якщо ж жінка просто не встигла доїхати до лікарні та народила, скажімо, у таксі, то таким породіллям  юристи радять відразу ж викликати «швидку» або їхати з дитиною до пологового будинку. Там уже оформлять усі необхідні документи , а  далі – реєстрація  за звичною процедурою.   

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-17 23:34:14