середа, 12 червня, 2013, 10:03 Львів
На захист бездомних військових стали прокурор, нардепи та Спілка офіцерів

20 травня IA ZIK оприлюднила факти про те, що в Яворівському гарнізоні (Львівська область), де дислоковане одне з найкращих з’єднань у Сухопутних військах України – 24-та окрема механізована Залізна бригада імені Данила Галицького, питання вирішення проблеми житла в черговий раз зайшло в глухий кут.

Вже майже закінчене будівництво багатоквартирног обудинку «заморожено» на невизначений час. Причина – відсутність фінансування замовником, тобто міністерством оборони України.

Як повідомив сьогодні, 12 червня, власкорові IA ZIK в офіційному листі за №47-1377 прокурор Яворівського району Львівської області Роман Шльома, він скерував для врахування при здійсненні наглядової діяльності звернення журналіста стосовно зволікання міністерства оброни стосовно здачі в експлуатацію майже готового житлового будинку в 53-му військовому містечку Яворова Львівському військовому прокурору Вікторові Дорошенку.

Також за виступом з цього приводу IA ZIK народні депутати України Степан Курпіль та Василь Пазиняк направили депутатський запит міністрові оброни Павлові Лебедєву «Про невідкладне завершення будівництва 17-річного будинку-довгобуду з будівельною готовністю – понад 80% для сімей військовослужбовців 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького – до проведення міжнародних військових навчань «РепідТрайдент-2013».

Як додаток до свого депутатського запиту, нардепи С. Курпіль та В. Пазиняк скерували міністрові оборони ще й копію фоторепортажу під заголовком «Міноборони знову «заморозило» будівництво житла в Яворівському гарнізоні», опублікованого IA ZIK 20 травня 2013 року.

Водночас журналісти надихнули стати на захист бездомних вояків Залізної бригади короля Данила і голову Спілки офіцерів України, народного депутата України другого скликання, капітана І рангу Євгена Лупакова, який звернувся  до Президента України Віктора Януковича, як до гаранта Конституції.

Власкор IA ZIK щойно перейшовся будівельним майданчиком, що на території Яворівського гарнізону, і на власні очі переконався, що майже готовий 60-квартирний житловий дім далі дихає пусткою.

Сторожі на запитання, коли тут завершаться всі роботи, – конкретно відповісти не можуть. А дружини вояків-черговиків кажуть, що скоро, мабуть, подадуться в жебраки: адже власники приватних квартир знову підняли ціни. 

Довідка IA ZIK.

Нагадаємо, що проблему забезпечення житлом вояків в Яворівському гарнізоні IA ZIK тримає на інформаційному контролі ось уже 10 років поспіль.

Два роки тому Міноборони поновило фінансування будівництва вже двічі «замороженого» перед тим 5-поверхового, на 60 квартир житлового будинку, зведення якого розпочалося понад 17 років тому.

Та, змучені багаторічним поневірянням по чужих кутках, родини вояків особливо не раділи, бо віри не йняли, що цей дім нарешті здадуть під ключ. Так і сталося.

Тим часом квартирна черга вояків в Яворові щораз змінюється, особливо багато в ній лейтенантів. Як лише в 24-ту окрему механізовану Залізну бригаду імені Данила Галицького приходять випускники військових навчальних закладів – з’являться свіжі «черговики».

За словами дружин офіцерів, вони змушені винаймати житло у військовому містечку, яке після розпаду Союзу викупи лицивільні, за «скажені» для незаможних українських вояків гроші. До прикладу, сім’я майора платить щомісяця господарю 500 гривень, плюс усі комунальні послуги, а ще 50 гривень власникквартири, що знаходиться на території Міноборони, накинув за те, що для дитини офіцер придбав собачку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-24 15:00:12