понеділок, 10 червня, 2013, 13:09 Людина
«Нацрада – закрите товариство, яке безкарно торгує ліцензіями»

Народний депутат України від ВО «Свобода», відомий журналіст Ігор Мірошниченко готує звернення до Генеральної прокуратури України з приводу конкурсів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних телерадіоканалів, проведених у 2011-2012 років, та правомірності дій членів Нацради.

Окрім того, готується звернення до Нацради із проханням надати медіа-холдингу ZIK ліцензію на радіомовлення.

Таким чином Ігор Мірошниченко виступив на підтримку колективу медіа-холдингу ZIK, який обуреним рішенням Нацради про анулювання ліцензії на радіочастоту 107,2 FM у Львові «RADIOLIFE», яке перейшло в управління компанії.

«Нацрада – це закрите і корумповане товариство, яке безкарно торгує ліцензіями та розподілом мовлення, – говорить Ігор Мірошниченко. – Попри те, що звіт Нацради за 2012 рік так і не було затверджено, всі її члени залишилися при посадах.

Причина позбавлення ліцензії ZIK у тім, що за радіочастоту медіа-холдинг боровся чесним шляхом, його керівництво не вклонялося Нацраді, не давало хабарів. Від так радіо ZIK не було у планах Нацради.

Своїм рішенням анулювати ліцензію на мовлення радіо ZIK Нацрада підтвердила, що працює над знищенням українського інформаційного простору. Вона протистоїть розвитку справді українських медіа, які готові створювати якісний радіо- чи тедепродукт».

На думку народного депутата, Нацрада довела, що працює за подвійними стандартами. «Ми маємо систематичні факти порушення умов ліцензії телекомпаніями, радіостанціями, але їх не позбавляють ліцензії», – констатував Ігор Мірошниченко.

На думку народного обранця, медіа-холдингу ZIK варто добиватися від Нацради отримання нової ліцензії на радіомовлення на частоті 107,2 FM. При чому ця ліцензія має видатися без жодних корупційних складових. А такі могли бути при оголошенні переможцем конкурсу на цю частоту у 2012 році ТОВ «Бюро ідей» – компанії, яка не мала жодного стосунку до журналістики та медіа, а займалася готельно-ресторанним бізнесом.

«Вважаю правильним оскаржувати рішення Нацради у судовому порядку, а працівникам медіа-холдингу не зупинятися та влаштовувати справжній інформаційний бунт щодо позиції Нацради. У свою чергу, сподіваюся, що зроблені мною, як народним депутатом, звернення до Генпрокуратури та Нацради дадуть правильний ефект», – резюмував Ігор Мірошниченко.

Зазначимо, що на захист медіа-холдингу ZIK ще раніше виступили партії «УДАР» та «Батьківщина», депутати Львівської міської ради, які проголосували за звернення до Нацради із вимогою припинити блокування роботи «RADIOLIFE». Про свою підтримку заявили народні депутати Олесь Доній та Степан Курпіль, які ініціюють відповідні слухання стосовно утисків ZIK, як незалежного ЗМІ, у Верховній Раді. Також компанію підтримують учасник журналістського руху «Стоп цензурі!» Наталя Соколенко та Вікторія Сюмар, директор Інституту засобів масової інформації, яка заявила про «принцип вибірковості у діяльності Нацради».

Самі ж журналісти медіа-холдингу ZIK уже випустили відео-протест «Це могло бути ваше радіо» на рішення Нацради від 5 червня про анулювання ліцензії на використання частоти 107,2 FM у Львові «RADIOLIFE». Також готують журналістське розслідування про діяльність Нацради. Зокрема, у ньому йтиметься й про те, за яким «справедливим» принципом відбувається розподіл частот та видаються ліцензії на мовлення.

Нагадаємо, 23 травня медіа-холдинг ZIK узяв в управління RADIOLIFE на частоті 107,2 FM у Львові (ТОВ «Бюро ідей»). Уже через два стартував радіо вийшло в ефір. Та 5 червня Нацрада позбавила радіо ліцензії на мовлення.

У попередні роки частоту 107,2 МГц у Львові Нацрада двічі виставляла на конкурс. Ще влітку 2011-го в конкурсі за цю частоту брало участь лише ТОВ «ТРК «МІСТ ТБ» (телеканал ZIK). Члени Нацради спершу проголосували за його перемогу і навіть привітали керівництво медіа-холдингу з цієї нагоди. Однак згодом (після обідньої перерви) заступник голови Нацради Лариса Мудрак відкликала свій голос. Мовляв, проголосувала за компанію «випадково». Відтак рішення про перемогу було скасовано та оголошено новий конкурс, в якому через рік перемогло щойно створене радіо RADIOLIFE, яке належало ТОВ «Бюро ідей», керівництво котрого так і не спромоглося організувати роботу радіостанції. Що й не дивно, адже «Бюро ідей» – це компанія, яка займається готелями та ресторанами і не має жодного стосунку до журналістики.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-17 23:31:42