вівторок, 28 травня, 2013, 11:55 Економіка
Ціна газу для населення в Україні виявилася нижчою, ніж у Росії

Україна посідає третє місце за дешевизною газу серед 32 країн європейського континенту з середнім рівнем тарифів для населення у 0,93 грн за кубометр.

Про це свідчать дані експертів російського «РІА Рейтинг», пише ZN.UA.

Україна платить за російський газ «європейську» ціну, але населення його купує в кілька разів дешевше, йдеться в дослідженні.

Експерти відзначають, що Україна може собі це дозволити, бо має власний видобуток, за рахунок якого задовольняється основна потреба приватного сектору. Ще однією причиною сформованої ситуації було названо соціальний фактор – для електорату ціни на газ є дуже важливим аспектом. Експерти підкреслюють, що ціна газу на Україні залишається на одному рівні з року в рік.

Лідирує за ціною газу для населення Казахстан з його дешевим власним паливом – 0,54 грн за кубометр. Друге місце займає Білорусь (0,67 за кубометр), що імпортує російський газ за пільговими цінами.

Провідний світовий виробник газу Росія займає за дешевизною газу лише четверте місце з середнім рівнем тарифів для населення в 0,99 грн за кубометр.

За дорожнечею ж газу для населення лідирує Швеція. Кінцева ціна газу для споживачів у цій країні, за станом на кінець 2012 року, в перерахунку на російську валюту становить близько 13,7 грн за кубометр.

Як зазначає експерти, населення Швеції не відчуває значного навантаження у зв’язку з високою вартістю газу, бо його частка в енергобалансі становить лише кілька відсоткових пунктів. У країні 46,8% електроенергії виробляється з відновлюваних джерел (вітер, сонце, вода).

Слідом розташувалася Данія, населення якої платять за 11,7 грн за кубометр. У цій країні, як і в Швеції, дуже висока частка «зеленої» енергії в енергобалансі – близько 30% припадає на вітрові електростанції, тому використання газу в якості палива для данців швидше примха, ніж необхідність, вважають експерти.

Третє і четверте місця за дороговизною займають «проблемні» країни єврозони – Греція (11 грн за кубометр), а також Італія (10,5 грн за кубометр). Продовжують список Іспанія і Португалія – 9,85 грн за кубометр і 9,2 грн за кубометр відповідно.

Агентство опублікувало рейтинг країн Європи за цінами на природний газ для населення на підставі оцінки вартості природного газу для населення за даними статистичних комітетів і регулюючих органів різних країн на останню доступну дату. Експерти зазначають, що в рейтингу наводиться оцінка середнього рівня цін газу для населення, яка може суттєво відрізнятися в кожному конкретному випадку у залежності від місця проживання у межах держави, обсягів споживання газу сім’єю, наявності газових плит, центрального опалення та інших факторів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-24 15:01:33