вівторок, 28 травня, 2013, 11:55 Економіка
Ціна газу для населення в Україні виявилася нижчою, ніж у Росії

Україна посідає третє місце за дешевизною газу серед 32 країн європейського континенту з середнім рівнем тарифів для населення у 0,93 грн за кубометр.

Про це свідчать дані експертів російського «РІА Рейтинг», пише ZN.UA.

Україна платить за російський газ «європейську» ціну, але населення його купує в кілька разів дешевше, йдеться в дослідженні.

Експерти відзначають, що Україна може собі це дозволити, бо має власний видобуток, за рахунок якого задовольняється основна потреба приватного сектору. Ще однією причиною сформованої ситуації було названо соціальний фактор – для електорату ціни на газ є дуже важливим аспектом. Експерти підкреслюють, що ціна газу на Україні залишається на одному рівні з року в рік.

Лідирує за ціною газу для населення Казахстан з його дешевим власним паливом – 0,54 грн за кубометр. Друге місце займає Білорусь (0,67 за кубометр), що імпортує російський газ за пільговими цінами.

Провідний світовий виробник газу Росія займає за дешевизною газу лише четверте місце з середнім рівнем тарифів для населення в 0,99 грн за кубометр.

За дорожнечею ж газу для населення лідирує Швеція. Кінцева ціна газу для споживачів у цій країні, за станом на кінець 2012 року, в перерахунку на російську валюту становить близько 13,7 грн за кубометр.

Як зазначає експерти, населення Швеції не відчуває значного навантаження у зв’язку з високою вартістю газу, бо його частка в енергобалансі становить лише кілька відсоткових пунктів. У країні 46,8% електроенергії виробляється з відновлюваних джерел (вітер, сонце, вода).

Слідом розташувалася Данія, населення якої платять за 11,7 грн за кубометр. У цій країні, як і в Швеції, дуже висока частка «зеленої» енергії в енергобалансі – близько 30% припадає на вітрові електростанції, тому використання газу в якості палива для данців швидше примха, ніж необхідність, вважають експерти.

Третє і четверте місця за дороговизною займають «проблемні» країни єврозони – Греція (11 грн за кубометр), а також Італія (10,5 грн за кубометр). Продовжують список Іспанія і Португалія – 9,85 грн за кубометр і 9,2 грн за кубометр відповідно.

Агентство опублікувало рейтинг країн Європи за цінами на природний газ для населення на підставі оцінки вартості природного газу для населення за даними статистичних комітетів і регулюючих органів різних країн на останню доступну дату. Експерти зазначають, що в рейтингу наводиться оцінка середнього рівня цін газу для населення, яка може суттєво відрізнятися в кожному конкретному випадку у залежності від місця проживання у межах держави, обсягів споживання газу сім’єю, наявності газових плит, центрального опалення та інших факторів.

 

Загрузка...
работа менеджера по продаже телекоммуникаций Одесса, тут, гороскоп козерога, Луис Гузман, подробнее
реклама
більше новин
реклама

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

2016-02-14 22:51:45