четвер, 21 березня, 2013, 19:43 Людина
9-річний вундеркінд у Черкасах прочитав лекцію для третьокурсників

Віталій Нечаєв – 9-річний вундеркінд зі Звенигородки, що на Черкащині. За свою неймовірну пам’ять він вже отримав премію «Гордість країни 2011». А нещодавно хлопчик прочитав лекцію у Черкаському національному університеті ім.Б.Хмельницького.

Про це пише «Українська правда».

Перед першою в житті лекцією Віталік не спав усю ніч. Слухачі як-не-як третьокурсники історичного факультету, ще й трибуна така висока.

Цікаво, що до трьох років Віталій взагалі не говорив, а мати навіть планувала відвести його до лікаря. А потім одного разу раптом узяв газету і почав читати вголос.

Як зізнається хлопець, пам’ять у нього працює як диск, на яку записується вся інформація. А коли йому щось потрібно, то вона одразу йому стає доступна і він може пригадати колись прочитані факти і цифри.

Хлопець уже давно прочитав усі казки. Та й шевченкового «Кобзаря» вивчив напам’ять. Олімпіади з математики для його однолітків Віталіку не цікаві. Він перемагає на тих, що проходять для учнів старших класів.

Наразі книги, котрі лежать у нього на столі, – переважно наукові енциклопедії та довідники.

Серед захоплень Віталія окреме місце посідає астрономія, але його любов до історії здається безмежною, йдеться на сайті премії «Гордість країни».

У майбутньому Віталій бачить себе людиною, яка серйозно займається саме історією.

Хлопець уже все розпланував: він хоче закінчити школу у чотирнадцять і вступити до Київського Національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

«А коли закінчу навчання, можна буде й країною зайнятися!» – впевнено каже Віталій, який зізнався, що вже працює над підручником із історії України.

п'ятниця, 29 січня, 2016, 17:29 Львів

Виконавчий комітет Львівської міськради на засіданні 29 січня звільнив у 2016 році від плати за навчання у школах естетичного виховання дві категорії дітей.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Відповідно до рішення, у 2016 році від плати за навчання у школах естетичного виховання дітей м. Львова звільнено дітей, батьки яких є (були) учасниками антитерористичної операції, і дітей, двоє батьків яких є інвалідами.

Видатки на навчання цих дітей здійснюватимуть за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті м. Львова на 2016 рік на галузь «Культура і мистецтво».

 

Загрузка...
вівторок, 26 січня, 2016, 15:38 Львів

У Львові в грудні у дошкільному навчальному закладі №171 на вул. Мазепа, 5а відкрито три нові групи, які охоплюють близько 80 дошкільнят. У 2016 році місто планує відкрити ще 16 додаткових груп, а загалом – 52 групи.

Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, інформує прес-служба ЛМР.

«Відкривши додатково три групи у тих приміщеннях, які були вивільнені від орендарів, у цьому мікрорайоні черги немає. На цей рік – мінімум 16 груп. Щоб поступово ця проблема відійшла в минуле. Ми ставили завдання – у 2016-2017 роках виконати всю програму, щоб на 2018 рік не було проблем з забезпеченням дітей місцями у садочках. Плануємо створити 52 групи», – сказав мер Львова.

За його словами, цього року відкриють садочок на вул. Зубрівській.

Як повідомляється, впродовж 2015 року у дитячих навчальних закладах міста відкрито 15 додаткових груп, з яких 12 – шляхом вивільнення приміщень від оренди.

У дошкільних навчальних закладах Львова виховується понад 24 тис. дошкільнят.

«Загалом по місту в електронній реєстрації є 17500 тис. дітей. Зараз зараховано у навчальні заклади понад 25 тис. дітей. Тому, якщо ми реалізуємо плани щодо відкриття нових 52 груп, то нам вдасться повністю розв’язати проблему міста із забезпеченням дітей дошкільною освітою.

Наразі активно ведуться роботи на вул. Зубрівській, вул. Гайдамацькій. У проекті – садочок №14, дві групи на вул. Новознесенській, вул. Рильського.

Також є багато закладів, де розпочнуть роботи: вул. Кульпарківська, вул. Виговського, вул. Медової Печери.», – додала т. в. о. начальника управління освіти ЛМР Зоряна Хонько.

 

работа стоматологом Харьков, метеоинфо, http://tvgid.ua, Кира Головко, автосейл
п'ятниця, 18 грудня, 2015, 14:15 Київ
Дитячий садочок. Фото: mama.ua
Дитячий садочок. Фото: mama.ua

Київська міська влада має намір відкрити дев’ять дитячих садків у місті у 2016-2017 роках, а за 3-4 роки ліквідувати чергу до дошкільних закладів.

Про це під час відкриття реконструйованого дитсадка № 268 на Подолі повідомив мер Києва Віталій Кличко, передає прес-служба політика.

За словами мера, одне з завдань, що стоїть перед міською владою – це подолання дефіциту місць в дошкільних навчальних закладах.

Він підкреслив, що з цією метою міськими програмами передбачене не тільки будівництво нових дошкільних навчальних закладів, а й проведення капітальних ремонтів колись закритих закладів, відновлення роботи нефункціонуючих груп у працюючих дитячих садках, та залучення інвесторів.

«Ми повертаємо до комунальної власності дитсадки, які використовувалися не за профілем. І вони починають працювати за призначенням», – зауважив Кличко.

Міський голова підкреслив, що цього року після відкриття двох нових дитсадків та збільшення груп в існуючих садочках черга до дошкільних навчальних закладів зменшилася на 2 тисячі місць.

«Ми робимо все, щоб дефіцит місць скорочувати. У наступному році плануємо відкрити чотири нових дитсадки, а у 2017 році – 5 дитсадків. Моє завдання – щоби через 3-4 роки черг в дошкільні навчальні заклади Києва взагалі не було», – наголосив В.Кличко.

Станом на вересень 2015 року черга до дитсадків у столиці становила 12 тисяч осіб.

четвер, 17 грудня, 2015, 14:23 Львів

Колишня вчителька молодших класів ЛНВК ім. В. Стуса (раніше СШ №76) Людмила Чайковська, звільнена через факти знущання над дітьми, намагається через суд поновитися на роботі.

Про це у Фейсбуці повідомляє Галина Мельник – мама учня, якого вчителька змушувала ставати на коліна перед усім класом і вибачитися перед особою, яку він нібито образив.

«Наразі проблеми із учителем, який знущався над дітьми, не завершені.

Вчитель, яка принижувала дітей, ставила на коліна, яку офіційно звільнено, в тому числі, на підставі матеріалів службового розслідування, подала до Франківського районного суду м. Львова два позови», – повідомляє Г.Мельник.

За її даними, вчителька вимагає скасування наказу, яким їй оголошено догану (прогул). Також подала позов про скасування наказу про звільнення.

«Тут, власне, і оспорюються питання, що стосуються моєї скарги в Управління освіти», – зазначає Г.Мельник.

За словами мами учня, за її заявою до управління освіти було проведено службове розслідування. Факти неправомірних дій вчителя були підтверджені.

Г.Мельник звернулася до ГО «Батьківська Рада Львівщини» про сприяння у вирішенні справи, забезпеченні захисту прав дітей, недопущення свавілля, упередження тиску на суд з боку вчителя, забезпечення правового, законного, об’єктивного та неупередженного вирішення справи.

Раніше до Батьківської ради Львівщини надійшло звернення від мами учня 2-го класу ЛНВК ім. В. Стуса (колишня СШ №76) пані Галини Мельник щодо жахливих фактів знущання над дітьми з боку вчителя молодших класів Чайковської Людмили Володимирівни.

Зокрема, у заяві йшлося про непоодинокі факти рукоприкладства вчителя, застосування фізичного та психічного насильства.

Пані Мельник розповіла, що «Л.Чайковська зобов’язала її сина в присутності цілого класу встати на коліна і вибачитись пере особою, яку він, ніби, образив. Це все відбувалось не тільки на очах всього класу, але й під відповідний коментар вчителя, який викликав шквал насмішок у дітей. Більше того, Чайковська зобов’язала повертатись її сина на своє робоче місце також на колінах».

Це вже не перший випадок скарг із боку батьків на цю вчительку. У 2014 році вже були скарги на дії Чайковської в Управління освіти міської ради та правоохоронні органи. Це стало причиною того, що з цього класу батьки забрали чотирьох учнів і перевели їх на навчання у інші школи.

реклама
реклама
2016-02-08 18:41:47