понеділок, 28 січня, 2013, 14:55 Західна Україна
Луцькі студенти обурені поверненням до обов’язкових екзаменів

Студенти найбільшого вишу Волині – Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки – обурені наміром ректорату впровадити обов’язкові екзамени з профільних предметів.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі громадської організації «Національний Альянс».

Наприкінці минулого року ректорат Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, нібито за ініціативи студентів, розробив зміни до Положення «Про поточне та підсумкове оцінювання знань студентів СНУ ім. Лесі Українки…», яке передбачає введення обов’язкових екзаменів з профільних дисциплін.

Студенти не погоджуються з цими нововведеннями, оскільки зміни аж ніяк не сприятимуть наближенню нинішньої системи оцінювання до загальноєвропейських вимог, а навпаки, є поверненням до радянської системи, де екзамени з профільних предметів були обов’язковими. Але найбільше студентів обурює те, що обговорення питання нововведень проходило лише формально і не відображає реального ставлення до змін.

Голова Студентської ради СНУ Володимир Ковальчук на початку січня повідомив, що думка студентів обов’язково буде врахована. Коли студенти 4 лютого повернуться на навчання, буде проведено опитування, відбудуться круглі столи на цю тему, і Студентська рада на своєму засіданні прийме остаточне рішення стосовно підтримки змін до Положення.

Тим часом, проректор із наукової роботи СНУ Світлана Гаврилюк заявила, що зміни до Положення розроблялися наприкінці минулого року з урахуванням всіх пропозицій. Студрада подала пропозицію від студентів, і ректорат її підтримав. Вона також повідомила, що обговорення змін до Положення вже відбулося в грудні минулого року, за що відповідала Студентська рада.

Насправді ж ніяких обговорень нововведень зі студентами Студентська рада не проводила. Як мінімум тому, що з середини грудня у студентів розпочалася сесія. Були проведенні суто формальні збори, на яких були присутні лише 300 – 400 студентів, і їм просто заявили, що Положення буде змінено.

«Студенти обурені таким ставленням і готові до рішучих дій! Вимога тільки одна – залишити Положення в такій редакції, як воно є, та не згортати європейські принципи освіти в університеті. Щоб назва «Східноєвропейський» не була лише формальністю, а відображала суть університету. В іншому випадку потрібно було перейменувати університет у «Західнорадянський», – вважають у «Нацальянсі».

 

п'ятниця, 29 січня, 2016, 18:02 Влада

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт повідомив про стан виконання програми забезпечення школярів підручниками та шкільними автобусами.

Про це міністр написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Всі підручники (половина від загальної кількості, кошти на які забезпечувалися з державного бюджету) були вчасно надруковані і розвезенні по областях. До шкіл вони доставляються місцевими засобами. Так само, області повинні закупити свою другу половину підручників для 4 і 7 класів.

Кошти державного бюджету на придбання 600 шкільних автобусів були закладені у субвенцію, тому вони будуть закуповуватися місцевою владою (як і всі майбутні підручники). Така позиція МОН відповідає концепції децентралізації», – повідомив С.Квіт.

Як повідомив міністр, комітет з конкурсних торгів Інституту модернізації змісту освіти визначив трьох перевізників, які протягом грудня 2015 року виконували доставку підручників і посібників до департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій.

Станом на 29.01.2016 р. до кожного регіону здійснено доставку підручників для учнів 4, 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів та дітей з особливими освітніми потребами відповідно до плану доставки підручників.

Книжкові бази в регіонах протягом грудня 2015 року безперебійно приймали та відвантажували підручники.

За інформацією департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій, до навчальних закладів доставлено від 60 до 90% загальної кількості підручників залежно від регіону. Майже всі нові підручники є в навчальних закладах Львівської області, до 80% від плану доставки – в Вінницькій області. У Києві райони вивозять підручники своїм коштом: для учнів 4 класу з бази забрано майже всі підручники, а для учнів 7 класу потрібно вивезти ще близько 100 тисяч підручників. В Черкаській області доставка здійснюється від бази не до району, а відразу до навчальних закладів, таким чином в більшій половині районів всі заклади отримали підручники, а в інші райони довозитимуться під час карантину.

«Оперативно продовжується доставка підручників до навчальних закладів. Докладаються всі зусилля, щоб до початку занять після карантину підручники в повному обсязі надійшли в навчальні заклади», – повідомив С.Квіт.

 

Загрузка...
п'ятниця, 29 січня, 2016, 17:29 Львів

Виконавчий комітет Львівської міськради на засіданні 29 січня звільнив у 2016 році від плати за навчання у школах естетичного виховання дві категорії дітей.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Відповідно до рішення, у 2016 році від плати за навчання у школах естетичного виховання дітей м. Львова звільнено дітей, батьки яких є (були) учасниками антитерористичної операції, і дітей, двоє батьків яких є інвалідами.

Видатки на навчання цих дітей здійснюватимуть за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті м. Львова на 2016 рік на галузь «Культура і мистецтво».

 

работа нотариус в Днепропетровске, здесь, имя виктор, Евгения Дмитриева, avto sale
п'ятниця, 29 січня, 2016, 17:17 Львів

У Дрогобичі відбулися вибори директора вищого професійного училища №19.

На конкурс подали свої кандидатури семеро осіб. У голосуванні взяли участь 144 особи.

Найбільше голосів отримав заступник директора з навчально-виробничої частини ВПУ-19 Василь Моштук – 47. Інші претенденти мали такий доробок: Володимир Маринкевич та Михайло Сендак – по 23, Володимир Ткач – 18, Марія Петрицин – 14, Євген Кулик – 11, Осип Буга – 3 голоси. Визнано недійсними 5 бюлетенів.

Оскільки ніхто з кандидатів не набрав понад 50% голосів, питання щодо обрання керівника винесуть на розгляд департаменту освіти облдержадміністрації.

п'ятниця, 29 січня, 2016, 16:21 Львів
Фото: ua.korrespondent.net
Фото: ua.korrespondent.net

Станом на сьогодні на Львівщині призупинили навчання 215 навчальних закладів у зв’язку із захворюваністю на грип.

Про це 29 січня у коментарі IA ZIK повідомила начальник управління загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти та соціального захисту департаменту освіти і науки Львівської ОДА Світлана Книшик.

Зокрема, як повідомила посадовець, карантин оголошено у всіх школах Львова (118), у школах Борислава (10), Дрогобича (21), Чарвонограда (15), Бродівського (5), Дрогобицького (61), Сколівського(6), Турківського(2) районів.

Вирішується питання про те, що з понеділка, 1 лютого, буде призупинено навчання у школах Городоцького району.

За словами С.Книшик, рішення про призупинення навчання приймаються у районах.

«У школах, де проходить навчання, стараються проводити профілактичні бесіди, вологе прибирання, обмежують проведення масових заходів з метою уникнення поширення грипу та інших захворювань», – додала посадовець.

Як повідомлялося, з 27 січня до 2 лютого оголошено карантин у львівських школах.

 

реклама
реклама
2016-02-08 03:44:14