вівторок, 15 січня, 2013, 17:51 Львів
Вибори на Львівщині зриваються: ОДА підкине 300 тис., а 7 млн гарантувати не може

У Львівській облдержадміністрації підготували розпорядження про виділення з резервного фонду 300 тис. грн на друк бюлетенів. Тоді як загалом на фінансування довиборів до обласної ради потрібно 7 млн грн.

Про це сьогодні на слуханнях, які були ініційовані львівською обласною виборчою комісією щодо фінансування призначених на 27 січня проміжних виборів депутатів Львівської обласної ради, заявила заступник директора департаменту фінансів ЛОДА – начальник управління організаційно-кадрового та фінансового забезпечення Валентина Горалько.

На засіданні між депутатами, кандидатами в депутати, представниками ОДА і обласної виборчої комісії розгорнулася дискусія стосовно того «хто винен» і чому в обласному бюджеті 2013 року не передбачено кошти на проведення довиборів, однак шляхів виходу із ситуації, яка склалася, так і не знайшли.

Валентина Горалько повідомила, що ОДА ще в грудні зверталася до ЦВК і до Прем’єра Азарова щодо допомоги з фінансування виборів, оскільки в обласному бюджеті необхідних коштів немає. Однак з Кабміну відповіді вони не отримали досі, а в ЦВК одразу ж повідомили, що проміжні місцеві вибори, відповідно до чинного закону, мають фінансуватися саме з місцевого бюджету.

Голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярослав Качмарик заявив, що позиція більшості депутатів полягає в тому, що вибори потрібно фінансувати з державного бюджету, як це відбувалося раніше. Тому вони готові на рівні громадськості ініціювати звернення щодо внесення відповідних змін до виборчого закону.

Директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків повідомив, що знайти в обласному бюджеті 7 млн грн на вибори проблематично. За його словами, якщо би держава делегувала ці кошти в розрахункових показниках Мінфіну, вони були би в проекті бюджету і були б затверджені, але цього не було. Більше того, стаття на проведення виборів не є захищеною, а на сьогодні існують складнощі з балансуванням обласного і всіх інших місцевих бюджетів.

«Але ми розуміємо, що процес почався, і ми всі в процесі», – зазначив Демків. Він повідомив, що сьогодні було доручення голови ОДА знайти необхідні кошти, однак наразі в адміністрації не можуть сказати, де їх взяти.

«Це складне питання. Треба провести глибоку аналітику, де ці кошти можуть бути зекономлені вже 15 січня. Тому це питання розглядається, готуються певні пропозиції облдержадміністрацією, але чітко озвучити їх і дати гарантію, що ці 7 млн грн буде знайдено, я не можу. Найбільш комфортний вихід з цієї ситуації, я погоджуюся, це якби держава дала додатковий фінансовий ресурс», – заявив Демків.

При цьому голова Львівської обласної ТВК Микола Щур наголосив, що такий підхід, коли виділяються кошти тільки на самі бюлетені, є неправильний. І навіть, якщо будуть кошти на друк бюлетенів, обласна комісія не зможе цього зробити, оскільки щоб фінансувати будь-які заходи, потрібно прийняти загальний кошторис. «Не може бути кошторис тільки на бюлетені», – сказав він.

«Є ряд заходів, які потребують обов’язкового і негайного фінансування. Насамперед, це друк запрошень на вибори – виборці повинні знати, на яку дільницю вони мають прийти і що взагалі ці вибори будуть відбуватися. Другий момент – інформаційні плакати. Третє, що дуже важливо, – це заробітна плата членів комісій. Без такого фінансування починати вибори нереально. А виділити кошти тільки на бюлетені – буде проблема, в який спосіб їх довести до виборчих дільниць, де взяти транспорт, як потім отримати виборчу документацію назад в обласну виборчу комісію і правильно визначити результати виборів. Тому з тою невеликою сумою ми отримаємо більше запитань, ніж відповідей», – заявив Микола Щур.

За його даними, на сам друк бюлетенів потрібно приблизно 280 тис. грн, загалом на друк виборчої документації – близько 360 тис. грн. На зарплату членам дільничних комісій – 5 млн грн.

Водночас голова обласної ТВК повідомив, що переносити чи скасовувати вибори не можна. Вони, максимум, можуть бути визнані такими, що не відбулися. Тоді впродовж 10 днів мають бути призначені нові вибори – орієнтовно на квітень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-23 20:23:15