вівторок, 25 грудня, 2012, 11:24 Західна Україна
Монастир УПЦ КП на Волині потребує негайної реставрації

В одному з жіночих монастирів Української православної церкви Київського патріархату на Волині склалася дивна ситуація. Кляштор Свято-Різдва Христового, що у Володимирі-Волинському, є архітектурною пам’яткою державного значення і потребує серйозної реставрації, однак держава на цю справу кошти не виділяє. Натомість, провести реставрацію самотужки мешканці монастиря не мають права.

Про це повідомляє власкор IA ZIK.

Настоятелька жіночого монастиря Свято-Різдва Христового матінка Марія (Ігнатенко) під час зустрічі з журналістами 24 грудня розповіла про те, що другий поверх приміщення – це голі стіни, там навіть немає стелі, через що відбувається серйозна втрата тепла з першого поверху, де проживають монахині. Крім того, на уже відремонтованому і обжитому першому поверсі постійно росте грибок через вологу, яка поширюється з другого поверху.

«Мабуть, поки не поміняється влада, на нас кошти не знайдуть. Адже, наприклад, на Зимненський монастир (жіночий монастир УПЦ (МП), – IA ZIK) знаходяться кошти, а на нас чомусь – ні», – каже настоятелька.

За словами матінки Марії,  2005 року підрахували вартість реставраційних робіт, на той час це становило приблизно 12 мільйонів гривень. Однак, із 2008 року фінансування припинилось.

Монастир освятили 2002 року. Він є першим монастирем Української православної церкви Київського патріархату на Волині. На сьогодні в ньому проживає дві сестри, а також постійно приїжджають послушниці з Рівного, Полтави, Кривого Рогу та інших куточків України. Тут завжди раді гостям. До слова, у монастир часто приїжджають жінки та дівчата, які хочуть розібратися в собі, вирішити свої внутрішні проблеми. Протягом місяця тут може проживати кожна охоча. Родзинкою монастиря є так звані нічні літургії. За словами матінки Марії, саме під час нічного служіння відчувається особлива благодать. Служитимуть нічну літургію і на Різдво.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-17 23:30:02