середа, 19 грудня, 2012, 10:27 Львів
Вища рада юстиції відмовилася звільняти дружину Зварича з посади судді

Вища рада юстиції відхилила п’ять пропозицій членів ВРЮ щодо звільнення суддів із посад за порушення присяги.

Як повідомляє прес-служба ВРЮ, відповідне рішення було прийняте на засіданні 18 грудня.

Зокрема, за результатами розгляду пропозиції члена Вищої ради юстиції від 10 квітня 2009 року про внесення подання про звільнення Зварич Оксани Володимирівни з посади судді Львівського апеляційного господарського суду за порушення присяги ВРЮ не виявила у діях судді ознак порушення присяги.

ВРЮ затвердила матеріали 81 перевірки щодо 179 суддів із висновком про відсутність підстав для внесення подань про звільнення суддів із посад за порушення присяги.

Нагадаємо, колишнього голову Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна за отримання хабарів в особливо великих розмірах.

 

четвер, 21 січня, 2016, 14:23 Влада
Народний депутат України Володимир Парасюк. Фото: unian.ua
Народний депутат України Володимир Парасюк. Фото: unian.ua

Суд зобов’язав нардепа Володимира Парасюка спростувати неправдиві звинувачення у бік лідера громадської організації «Народний антикорупційний нагляд» Романа Кунтого, озвучені ще у травні 2015 року на віче під час представлення особовому складу нового очільника Жовківського РВ ГУМВС України. Суд постановив стягнути з Парасюка моральну шкоду у розмірі 6 тис. грн та судові витрати 243,6 грн.

Таке рішення прийняв Жовківський районний суд на Львівщині в особі судді Ярослава Мартинишина 10 грудня 2015 року.

Як зазначається у рішенні суду, Р.Кунтий звернувся до суду про захист честі і гідності, оскільки під час громадського віче мешканців Жовкви з приводу представлення особовому складу нового очільника Жовківського РВ на майдані перед приміщенням Жовківської РДА нардеп Парасюк висловився на адресу позивача нецензурною лайкою та привселюдно заявив, що той «за вирішення питань отримує хабарі».

Позивач наполягав, що така інформація є надуманою, недостовірною та порушує його особисті права, ганьбить його честь, гідність, а також завдає шкоди його діловій репутації як лідера Всеукраїнської громадської організації «Народний антикорупційний нагляд».

Р.Кунтий надав суду докази, що заяви В.Парасюка вплинули на стан його здоров’я, оскільки у нього є гіпертонічна хвороба серця, він є інвалідом третьої групи і був змушений звернутися за першою медичною допомогою в Новояворівську районну лікарню. Тому такі події стали підставою звернення до суду із позовом.

Сам В.Парасюк на жодне засідання суду не прибув. Його представник надав суду письмові заперечення щодо позову, однак на подальші засідання суду теж більше не з’являвся.

Розглянувши матеріали справи, суд вирішив позов задоволити. Нардепа Парасюка зобов’язано «спростувати перед громадськістю через засоби масової інформації, а саме народний часопис Жовківщини «Відродження» поширені ним недостовірні відомості, стосовно отримання позивачем хабарів за «вирішення питань».

Cуд постановив стягнути з Володимира Парасюка моральну шкоду у розмірі 6 тис. грн на користь позивача та судовий збір – 243,6 грн.

Як повідомлялося, у травні 2015 року у Жовкві активісти протестували проти представлення нового начальника Жовківського РВ міліції Олексадра Гостищева – ставленика нардепа Парасюка.

Начальника Жовківського РВ міліції Львівщини призначали у кращих традиціях «кумівства».

 

Загрузка...
середа, 3 вересня, 2014, 15:29 Події
Екс-голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
Екс-голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Апеляційний суд міста Києва 1 вересня розглянув апеляційну скаргу адвоката на ухвалу Оболонського районного суду столиці від 26 червня 2014 року про відмову у скасуванні за нововиявленими обставинами вироку цього ж суду щодо колишнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича, засудженого за одержання хабарів та інші злочини до 10 років позбавлення волі.

Про це 3 вересня передає прес-служба ГПУ.

Як підставу для скасування вироку і ухвали районного суду адвокат як нововиявлену обставину зазначив нібито незнання райсудом на момент винесення вироку про нову статтю Кримінального кодексу України щодо відповідальності за зловживання впливом, за якою, на думку захисника, мали бути кваліфіковані дії Зварича та призначено значно менше покарання і застосуванням амністії.

Як зазначили в ГПУ, усі судові інстанції вищого рівня, включаючи Верховний Суд України, підтвердили правильність засудження екс-судді саме за одержання хабарів.

Погодившись із позицією представника Генеральної прокуратури щодо відсутності нововиявлених обставин, які відповідно до закону можуть бути підставою для скасування вироку, апеляційний суд залишив ухвалу райсуду без зміни, а апеляційну скаргу адвоката – без задоволення.

Нагадаємо, у вересні 2011 року вироком Оболонського суду Ігоря Зварича засуджено до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади судді та посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у державних установах строком на 3 роки з конфіскацією майна.

работа помощник бухгалтера в Харькове, источник, совместимость имен знаков, M. Night Shyamalan, http://avtosale.ua/
вівторок, 14 травня, 2013, 10:09 Влада

Засуджений за мільйонний хабар екс-суддя Ігор Зварич написав книгу, в якій звинуватив колишнього президента Віктора Ющенка у судовій корупції.

Уривки з рукопису судді-«колядника», який відбуває 10-річний термін у Менській колонії, опублікувала 14 травня газета «Сегодня».

Праця Зварича починається з анотації: «Ув’язнений Менської колонії, екс-суддя Ігор Зварич. Книга складається з кількох статей, написаних мною у львівській, київській та чернігівських в’язницях протягом 2009-2012 років. У цих статтях – моя боротьба з президентом Віктором Ющенком, його «любими друзями». Мета моїх дій – допомогти створити незалежне правосуддя в Україні, привернути увагу до справи (Зварича. – Авт.) в Україні і євроспільноті без брехні, притягнути до відповідальності осіб, які сфабрикували справу і отримували такі вказівки».

З перших сторінок Зварич заявляє: «Саме на прикладі знищення у силовий спосіб непокірного голови Апеляційного суду найвищі чини України, керівники силових структур наочно показали всьому суддівському корпусу, як будуть чинити з кожним з них у разі непокори».

«Сучасну Україну не зрозуміти... Оскільки тодішні керівники країни і силових структур створювали перед світовим співтовариством видимість дотримання демократичних принципів, суди їм потрібні були для узаконення їхніх шахрайських дій щодо перерозподілу капіталу. Його основною складовою були землі, розстановка кадрів на місцях, отримання ПДВ за липовими договорами. Саме президент Віктор Ющенко через наближених до нього голову СБУ, губернатора Львівщини, начальника УСБУ у Львівській області в 2007-2008 роках давав мені як голові Апеляційного адмінсуду однозначні вказівки змусити суддів приймати необхідні йому і його наближеним рішення у конкретних справах», – стверджує колишній суддя.

Він особливо відзначив, що все «це чітко зафіксовано на незаконно знятих відеоплівках у робочому кабінеті судді Зварича, які СБУ сховала від суду і громадськості».

«На цих записах – моя позиція як людини, судді на вимоги найвищих чиновників України діяти лише в межах закону, а не їхніх інтересів. Це основна причина мого знищення шляхом фальсифікації кримінальної справи. Суди були втягнуті у потужні міжпартійні війни правлячого блоку «Наша Україна», вони були пов’язані з перерозподілом бізнесу, з боротьбою за голоси, з захопленням реальної влади в центрі і на місцях», – пише Зварич.

Втім, про те, що екс-президент Ющенко клопотав про звільнення судді, Зварич, мабуть, вважав за краще промовчати.

«Те, що суддю Зварича упіймали на хабарі – це доведений факт. А те, що Віктор Ющенко «через довірених осіб» давав вказівки суддям – це неправда і плітка. Президент Ющенко з величезною повагою ставиться до судової гілки і цінує її за незалежність, як невід’ємний механізм демократії», – прокоментувала прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова.

Всього в майбутній книзі, яку Зварич планує закінчити до кінця місяця, близько 300 сторінок. Тепер він шукає того, хто її видасть.

Нагадаємо, 20 вересня 2011 року Оболонський райсуд Києва засудив Зварича до 10 років позбавлення волі і конфіскації всього майна. Крім того, він позбавлений права обіймати будь-які посади в судах і виконувати організаційно-виконавчі функції в державних установах на 3 роки.

Зварич звинувачується в отриманні хабара в особливо великих розмірах. При обшуку в кабінеті і вдома у Зварича знайшли майже мільйон доларів і два мільйони гривень. Сам колишній суддя заявив, що частину цієї суми він за українською традицією наколядував, пише ZN.UA.

реклама
реклама
2016-02-08 16:15:07