вівторок, 2 жовтня, 2012, 19:48 Влада
Он-лайн трансляції підрахунку голосів не буде, – Забарський

Ухвалення рішення про відключення он-лайн трансляції після закінчення голосування було обумовлене неможливістю спрогнозувати тривалість процесу підрахунку голосів та певними технічними моментами.

Про це у виступі на засіданні «круглого столу» в Інституті Горшеніна заявив народний депутат України від фракції Партії регіонів, голова підкомітету з питань цивільного законодавства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики і автор закону про запровадження відеоспостереження за виборами Владислав Забарський, повідомляє «Укрінформ».

«У нас складна процедура підрахунку голосів, більше того, вона передбачає і такий момент, як уточнення протоколів. Її складно спрогнозувати у часові. Річ у тім, що після підрахунку голосів і складання протоколу члени дільничної комісії везуть протокол в окружну комісію, де він перевіряється, і в разі, якщо є описки, неточності, немає матматичного результату правильного при порівнянні цифр у протоколі, він повертається назад для уточнення», – сказав Забарський.

Він додав, що є ще один технічний момент: при підрахунку голосів через інформаційно-аналітичну систему «Вибори» в ЦВК передається величезний масив інформації, а технічно забезпечити можливість одночасної он-лайн трансляції і передачі оперативної інформації по системі «Вибори» сьогодні неможливо.

Водночас, на переконання Забарського, відсутність он-лайн трансляції процесу підрахунку голосів на парламентських виборах не повинна викликати занепокоєння, бо запис все одно вестиметься і передаватиметься в ЦВК.

«Після закінчення голосування он-лайн трансляція справді відключається, але залишаються система запису і система передачі інформації в ЦВК. Якщо з якихось технічних причин цей запис неможливо передати в ЦВК, буде передбачений порядок, щоб фізичним носієм це туди доставити», – сказав народний депутат.

Він також нагадав, що на парламентських виборах 28 жовтня закон уперше надав офіційним спостерігачам права суб’єктів виборчого процесу. Завдяки цьому вони можуть бути присутніми при підрахунку голосів, фіксувати його і отримувати копію протоколу, що теж сприятиме прозорості проведення виборів і встановленню їхнього результату.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-17 23:31:37