понеділок, 1 жовтня, 2012, 11:43 Людина
Для вчителів видали посібник про Україну і Росію з амнезією на 346 років

Міждержавна українсько-російська робоча група підготувала методичний посібник для вчителів «Україна і Росія на перехрестях історії» про співпрацю двох країн. Але автори книжки опустили деякі моменти. Вони «викинули» період з 1600 по 1946 рік. У посібнику нічого не згадують про діяльність Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, існування України у складі Російської імперії, громадянській війні, Голодомор, Велику Вітчизняну війну і ОУН-УПА.

Про це повідомляє «Українська правда».

Голова робочої групи з російського боку, директор Інституту загальної історії РАН Олександр Чубар’ян, посібник «демонструє конструктивну співпрацю між країнами».

«Ми вибрали приблизно 20 глав, де є збіги точок зору, взяли найцікавіші сюжети і оформили їх у вигляді окремих модулів. Ми випустили їх однією книжкою, а українці  видаватимуть кожен модуль окремо», – сказав він.

За словами Чубар’яна, події, що викликають найбільші дискусії, будуть описані у другій частині, яка почне готуватися в 2013 році, а в російські підручники історії будуть внесені корективи з урахуванням положень нового посібника.

Перший модуль у посібнику присвячений внеску Києво-Могилянської академії в культуру обох країн. У другому модулі – «Культура стародавньої Русі IX–XII століть» – розповідається про фольклор і звичаї стародавніх слов’ян.

Автори повідомляють, що культура того часу «об’єднувала в собі елементи різних цивілізацій», і перераховують архітектурно-історичні, літературні та релігійні пам’ятки Києва, Чернігова, Смоленська, Суздаля, Новгорода і Пскова.

Третій модуль присвячений соціально-політичному життю російського дворянства і української шляхти в XV-XVII століттях. Автори розділу підкреслюють схожі риси панівних станів українського і російського суспільств, описують взаємовідносини всередині станів, устрій судової та торгової систем.

Четвертий модуль описує реалії другої половини ХХ століття. Наприклад, розповідається про спроби вирішити житлову проблему за допомогою будівництва хрущовок. Тут же йдеться про роль радянського кінематографа.

Зокрема, стверджується, що фільм «Сімнадцять миттєвостей весни» змушував глядачів «шукати паралелі між нацистським і комуністичним режимами», а в серіалі «Місце зустрічі змінити не можна» була порушена «тема правового свавілля при Сталіні».

У розділі згадується про дефіцит продуктів, про прагнення громадян отримувати альтернативну інформацію, слухаючи радіостанції ВВС, «Голос Америки» і «Свобода», але не досліджуються причини розвалу СРСР.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-17 23:31:27