п'ятниця, 21 вересня, 2012, 17:55 Львів
У Львові пройшла міжнародна конференція про історію ветеринарної науки

Міжнародна українсько-польська конференція «Історія розвитку ветеринарної науки і освіти у Львові» (1784-1914), яка два дні відбувалась у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького, зібрала дослідників, керівників державних структур галузі обох країн.

Про це ІА ZIK повідомили у прес-службі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького.

Тема конференції, як зазначали представники польської делегації на чолі з президентом Польської лікарсько-ветеринарної Крайової Ради Яцеком Лукасевичем, є надзвичайно важливою, оскільки вона не так добре висвітлена у польських книжках, як в українських.

Дослідник історії ветеринарної освіти і науки у Львові професор Михайло Падура здивував слухачів своїми дослідженнями архівних документів, пов’язаних з іменем віденського професора Юрія Хмеля(1747-1805), який протягом майже 21 року завідував кафедрою ветеринарії у Львівському університеті. Хоча, як зауважив дослідник, звертаючись до учасників конференції, він був би вдячний, якби польські вчені змогли б допомогти йому пошукати в архівах Польщі подібні документи, адже через збройні повстання та війни, які спонукали до вивезення архівів, в силу історичних подій та обставин, вони могли також опинитись у Польщі.

Крім того конференція, як зазначили представники польської делегації має важливе значення і в перспективі. Зокрема, як зауважив президент Польської лікарсько-ветеринарної Крайової Ради Яцек Лукасевич, польські і українські ветеринарні університети мають високий рівень освіти, навіть у порівнянні з деякими європейськими наприклад, з університетом у Римі, у якому вища ветеринарна освіта здобувається за чотири з половиною роки.

«Тому ми дійшли висновку, що з країнами, які недавно долучились до Європейського Союзу і з тими, що збираються долучитись, нам треба створити спільні ветеринарні організації, вести спільні дослідження, щоб ми і наші фахівці стали рівноцінними учасниками управління галуззю у Європі».

Ректор ЛНУВМ та БТ імені С.З.Гжицького, професор Василь Гунчак також зауважив: «Дуже знаменним у наших відносинах став липень цього року. Адже у рамках прикордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, було надано грант спільному проекту між нашим і Природничим університетом у Любліні для створення «ветеринарної школи розширення діагностичних методів із спеціалізованими лабораторіями», вартістю понад мільйон євро, за що ми вдячні нашим польським колегам», – зазначив В.Гунчак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-17 23:32:13