п'ятниця, 1 червня, 2012, 20:14 Людина
У таблиці Менделєєва з’явилися нові елементи

У таблиці Менделєєва офіційно з’явилися нові елементи. Міжнародний союз теоретичної і прикладної хімії (IUPAC) офіційно затвердив назви 114-го і 116-го елементів таблиці Менделєєва.

Про це повідомляє NEWSru.

Елемент №114 отримав назву «Флеровій» і символічне позначення Fl. Елемент №116 буде називатися «Ліверморій» (Livermorium) – Lv.

Таким чином міжнародний союз схвалив найменування, запропоновані на початку грудня 2011 року російсько-американською групою науковців, яка синтезувала ці надважкі елементи.

Елемент під номером 114 синтезовано в 2000 році під керівництвом академіка РАН Юрія Оганесяна в Об’єднаному інституті ядерних досліджень в Дубні. Елемент 116 отримали у тому самому місці чотири роки опісля.

Рік тому, у червні 2011 року, IUPAC спільно з Міжнародним союзом теоретичної і прикладної фізики офіційно визнав результати фізиків, після чого їм була надана можливість запропонувати власні варіанти найменувань елементів.

Науковці запропонували назвати елементи на честь двох лабораторій, які брали участь у роботі. Флеровій, який до отримання офіційної назви іменували унунквадій, назвали на честь Лабораторії ядерних реакцій імені Флерова, де його синтезовано.

Елемент отримав ім’я Георгія Миколайовича Флерова (1913-1990), радянського фізика, академіка, засновника Об’єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні. У 1940 році він відкрив новий тип радіоактивних перетворень – спонтанне ділення ядер урану.

Ліверморій отримав свою назву від міста Лівермора в штаті Каліфорнія, де розташована лабораторія імені Лоуренса, члени якої тривалий час співпрацюють зі своїми колегами з лабораторії Флерова і беруть участь в експериментах з синтезу надважких ядер.

Слід зазначити, що крім флеровія і ліверморія в Дубнинському інституті в різний час були отримані елементи з порядковими номерами 104, 113, 115, 117 і 118.

Зазначимо, що раніше елементу 116 планувалося присвоїти назву московій.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-17 23:33:11