п'ятниця, 1 червня, 2012, 20:14 Людина
У таблиці Менделєєва з’явилися нові елементи

У таблиці Менделєєва офіційно з’явилися нові елементи. Міжнародний союз теоретичної і прикладної хімії (IUPAC) офіційно затвердив назви 114-го і 116-го елементів таблиці Менделєєва.

Про це повідомляє NEWSru.

Елемент №114 отримав назву «Флеровій» і символічне позначення Fl. Елемент №116 буде називатися «Ліверморій» (Livermorium) – Lv.

Таким чином міжнародний союз схвалив найменування, запропоновані на початку грудня 2011 року російсько-американською групою науковців, яка синтезувала ці надважкі елементи.

Елемент під номером 114 синтезовано в 2000 році під керівництвом академіка РАН Юрія Оганесяна в Об’єднаному інституті ядерних досліджень в Дубні. Елемент 116 отримали у тому самому місці чотири роки опісля.

Рік тому, у червні 2011 року, IUPAC спільно з Міжнародним союзом теоретичної і прикладної фізики офіційно визнав результати фізиків, після чого їм була надана можливість запропонувати власні варіанти найменувань елементів.

Науковці запропонували назвати елементи на честь двох лабораторій, які брали участь у роботі. Флеровій, який до отримання офіційної назви іменували унунквадій, назвали на честь Лабораторії ядерних реакцій імені Флерова, де його синтезовано.

Елемент отримав ім’я Георгія Миколайовича Флерова (1913-1990), радянського фізика, академіка, засновника Об’єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні. У 1940 році він відкрив новий тип радіоактивних перетворень – спонтанне ділення ядер урану.

Ліверморій отримав свою назву від міста Лівермора в штаті Каліфорнія, де розташована лабораторія імені Лоуренса, члени якої тривалий час співпрацюють зі своїми колегами з лабораторії Флерова і беруть участь в експериментах з синтезу надважких ядер.

Слід зазначити, що крім флеровія і ліверморія в Дубнинському інституті в різний час були отримані елементи з порядковими номерами 104, 113, 115, 117 і 118.

Зазначимо, що раніше елементу 116 планувалося присвоїти назву московій.

 

вівторок, 26 січня, 2016, 14:47 Людина

Творці сучасного японського проекту Air Bonsai гучно заявили про себе на сайті краудфандингового майданчика Kickstarter. Винахідникам вдалося поєднати вирощування рослин у невеликих ємностях і магнітну левітацію.

Про це повідомляє Mashable.

Завдяки новому винаходу дерева зависли на висоті двох сантиметрів над спеціальною підставкою. Проект Air Bonsai створила команда, що базується в японському регіоні Кюсю. Винахідники пояснили свою розробку просто: «Ми будемо відправляти вам поштою справжні рослини, щоб ви могли самостійно їх вирощувати у повітрі».

Окрім того, що рослини левітують, вони нічим не відрізняються від звичайних. За ними потрібен регулярний догляд і полив.

Найдешевший набір Air Bonsai коштує $200. Він складається з «енергетичної бази», адаптера змінного струму та круглого моховий м’ячика, який забезпечує живлення рослини. Інший набір коштує $230. Адже для основи дерева використано камінь, а не мох.

Команда вже перевершила свій фінансовий поріг у $80 тис. Це свідчить про те, що чимало людей хочуть придбати собі таку рослину. Зауважимо, у тому, що предмети левітують над магнітною підставкою, немає нічого нового. Проте поєднання динамічного та органічного компонентів вразило користувачів мережі та й інших винахідників, передає ТСН.

 

 

Загрузка...
вівторок, 26 січня, 2016, 9:45 Людина
Фахівець з Близького Сходу Георгій Мирський. Фото: hse.ru
Фахівець з Близького Сходу Георгій Мирський. Фото: hse.ru

У Росії 26 січня помер відомий політолог, найбільший фахівець з Близького Сходу Георгій Мирський.

Про це повідомляє «Апостроф» з посиланням на радіостанцію «Ехо Москви».

Георгію Мирському було 89 років.

За інформацією ЗМІ, Мирський переніс складну операцію, пов’язану з онкологічним захворюванням.

Георгій Мирський народився у 1926 році, у 1952 році році він закінчив Московський інститут сходознавства, потім став кандидатом наук за спеціальністю «Історичні науки та археологія». Він був головним науковим співробітником Інституту світової економіки і міжнародних відносин РАН. Вища школа економіки тричі – у 2013-2015 роках – включала його в список кращих викладачів.

Зараз вирішується питання про дату і місце похорону.

Як відомо, Георгій Мирський вважав, що після авіаударів по Сирії Росія стане для «Ісламської держави» найлютішим ворогом і терористи перенесуть війну на її територію.

 

работа Днепропетровск менеджер по продаже промышленного оборудования, утром, гороскоп на 2013 для тельца, http://kinoafisha.ua/films/vedma-voin, подробнее
понеділок, 25 січня, 2016, 10:57 Людина
Фото: infosmi.net
Фото: infosmi.net

Мозок може сприйняти набагато більше інформації, ніж вважалося раніше.

«Ваш мозок може зберігати приблизно у 10 разів більше інформації, ніж вважалося раніше», – говорить американський дослідник з Каліфорнійського університету.

«Це справжня бомба у науці», – говорить професор Терренс Дж. Сейновскі з Каліфорнійського університету.

Він є співавтором нового дослідження, опублікованого у журналі eLIFE.

«Згідно з дослідженням, наші можливості ємності пам’яті мозку більші у 10 разів, ніж вважалося раніше. Це 1 петабайт (кратна одиниця виміру кількості інформації, що дорівнює 250 стандартним (8-бітнимбайтам або 1024 терабайтам), тобто об’єм усього Інтернету», – продовжує Терренс Дж Сейновскі.

За допомогою нової комп’ютерної моделі, вчені реконструювали тканини мозку, що дало змогу вивчити розмір синапсів мозку (структура, яка дозволяє нейрону (нервовій клітині) проводити електричний або хімічний сигнал в іншу клітину).

Дані дослідження засвідчили, що синапсів мозку у 10 разів більше, ніж вважалося раніше, і вони допомагають нам запам’ятовувати інформацію, – інформує видання Ekstra Bladet.

Переклад з данської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

понеділок, 25 січня, 2016, 9:47 Людина
Космічне сміття. Фото: pinu.com.ua
Космічне сміття. Фото: pinu.com.ua

Космічне сміття, яке скупчилося навколо Землі, може спровокувати серйозну політичну кризу або навіть збройний конфлікт на планеті.

Про це розповідається у статті, опублікованій в журналі Acta Astronautica, пише Lenta.ru з посиланням на The Guardian.

На думку дослідників, уламки, які засмічують космос, незабаром будуть нести загрозу для космічних апаратів. При цьому буде досить проблематично з’ясувати, чи були супутники пошкоджені уламками космічних апаратів, чи виведені з ладу однією з країн.

Згідно з інформацією, наданою NASA і Роскосмосом, на орбіті Землі перебувають понад 23 тисячі фрагментів космічних апаратів розміром більше десяти сантиметрів. При цьому всього в ближньому космосі більше трильйона уламків різних розмірів. Зосереджені вони на висоті від 160 до 745 кілометрів над поверхнею планети.

Саме там працюють більшість військових супутників різних країн. В останні 20 років, за інформацією вчених, раптово було втрачено зв’язок з десятком військових супутників. Можливою причиною цього може бути зіткнення з космічним сміттям. Вчені зазначають, що воно становить небезпеку не тільки для супутників, але й для Міжнародної космічної станції.

 

реклама
реклама
2016-02-06 15:23:23