середа, 23 травня, 2012, 13:53 Львів
У подвір’ї екс-депутата ЛМР замість гаража зводять двоповерховий дім

Екс-депутат ЛМР, кандидат географічних наук Мирон Колодко поскаржився, що у його подвір’я на вул. Мельника,10 незаконно зводять будинок на місці гаража.

Про це він повідомив 23 травня IA ZIK.

За його словами, ще в радянські часи одному пенсіонеру, який проживав на вул. Коновальця, 50 було дозволено тимчасово встановити збірно-розбірний металевий гараж з частковим розміщенням його на подвір’ї сусіднього будинку – Мельника, 10. Насправді гараж розмістили повністю у подвір’ї за адресою Мельника, 10.

«Коли помер власник гаражу, його перекупили і врешті-решт власником гаражу став пан Блащак, що проживає на вул. Коновальця 50. За допомогою чиновників БТІ йому вдалося перетворити збірно-розбірний металевий гараж в нерухоме майно з фундаментом. При цьому в чиновників БТІ навіть не виникло питання чому гараж юридично числиться за однією адресою – Коновальця, 50, а де-факто знаходиться за іншою адресою – Мельника, 10», – каже Колодко.

«Згодом пан Блащак додатком до однієї з ухвал ЛМР отримує право власності на землю під збірно-розбірним металевим гаражем. І знову таки нікого в ЛМР не здивувала розбіжність в адресах фактичного і юридичного розташування гаража. Після того як ми почали дії по вилученню гаражу з нашої території, Блащак робить щось, на кшталт,фундаменту довкола гаражу. Але нам вдалося отримати документ, що фундаменту не було і він збудований недавно», – розповів Колодко.

«Після цього п. Блащак отримує документи на реконструкцію гаража, а насправді розпочав будівництво двохповерхового будиночку в саду нашого подвір’я. Тому що реконструкція має здійснюватися у межах існуючого фундаменту, а поза межами фундаменту – це вже нове будівництво згідно з державним-будівельними нормами. І всі на це закрили очі. А щоб мешканці нашого будинку взагалі не мали аргументів, через Франківску райадміністрацію (з подачі начальника ЛКП «Львівський ліхтар») в рішення міськвиконкому №318 від 2011 р. вноситься скоригована зміна меж прибудинкової території Мельника, 10 з вилученням частини нашого подвір’я. Хоча у нас на руках є кілька офіційних документів БТІ і Франківської райадміністрації про те, що гараж металевий, збірно-розбірний знаходиться на подвір’ї буд. Мельника, 10. Вже після наших офіційних документів, Блащак отримує на руки листи від БТІ і Франківської райадміністрації вже нового голови Р. Кандибора зовсім протилежного змісту, вигідного йому», – розповів екс-депутат.

«У наших дітей і пенсіонерів (всього в будинку проживає 7 дітей та 5 пенсіонерів) забрано добру третю частину нашого подвір’я. Колись половину подвір’я забрали під будівництво сусіднього будинку, а потім на нашому подвір’ї ще й збудували технічну споруду для підкачки води та теплотраси», – каже Колодко.

За його словами, зараз пан Блащак прискореним темпом під видом реконструкції закінчує будівництво двоповерхового будинку, хоча справа в суді. «Будівництво будинку поза межами металевого гаражу, тобто на відмостці, а не на фундаменті гаражу (якого насправді теж немає), як цього вимагає закон і ДБН. Але цього вперто не хочуть бачити представники організацій, які дозволили це все. Навіть в архбудконтролі не вбачають порушень. Адже насправді йде навіть не реконструкція, а нове будівництво. Я двічі був депутатом ЛМР і мені навіть в голову не приходило, що щось подібне може колись відбутись», – каже Колодко.

Колодко розповів, що зараз касація по цій справі розглядається у Верховному Суді. Прокуратура також прийняла справу до розгляду і ще мешканці подали в суд на інспекцію Держархбудконтролю, яка ігнорує порушення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-17 23:28:08