середа, 28 березня, 2012, 17:00 Львів
На Львівщині акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»: висадять 2 млн дерев

З 21 березня (Всесвітній день лісівництва) по 21 квітня (День Довкілля) на Львівщині проводиться акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», в рамках якої буде висаджено понад 2 млн дерев.

Про це повідомив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

«Щороку з настанням весни у лісівників починається гаряча пора посадки лісу. Разом з початком лісокультурних робіт вже протягом 6 років лісівники Львівщини проводять акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Започаткована Державним агентством лісових ресурсів України, ця акція стала гарною традицією весняного спілкування лісівників з громадськістю. Люди отримують додаткову можливість ознайомитися з особливостями ведення лісового господарства та особисто долучитися до приємного процесу – садіння дерев. Усі лісівники Львівщини організовують та проводять заходи з посадки лісу, озеленення та благоустрою, упорядкування парків, скверів та інше. Щороку участь у таких заходах бере все більше людей, маємо надію що не стане винятком і цей рік», – зазначив він.

Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 3.03.2012 року № 66 у цьому році до організації та проведення акції будуть залучені учні загальноосвітніх шкіл, що дасть змогу збільшити кількість учасників та покращити рівень проведення заходів.

За словами Дейнеки, у рамках акції заплановано проведення посадки нових лісів спеціалістами лісового господарства, студентською і шкільною молоддю, науковими та громадськими організаціями. З їх допомогою буде висаджено понад 2 млн дерев. Традиційно пройдуть конкурси на кращий малюнок і твір за темою «Людина і ліс» та обласний конкурс на краще шкільне лісництво. Наукові заклади лісового профілю Львівщини проведуть дні профорієнтації та дні відкритих дверей для старшокласників.

На 2012 рік усіма лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ розроблено плани заходів, що відбудуться в межах акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Зокрема, передбачено провести лісовідновлення на площі близько 2400 га, на малопродуктивних та еродованих землях заплановано посадити близько 20 га нових лісів.

У рамках акції 2012 року заплановано:

  • проведення виховних годин для учнів молодших класів у 100 школах області;
  • проведення 320 лекцій на природоохоронну тематику у 100 школах області;
  • виготовлення та розвішування 2000 шпаківень;
  • упорядкування та розселення 80 мурашників;
  • упорядкування 110 місць короткотермінового відпочинку;
  • прибирання міських сільських парків, скверів на загальній площі 70 га;
  • розчищення і упорядкування 40 криниць;
  • посадка лісів – 200 га, в т.ч. 10 га нових лісів (буде висаджено понад 2 млн шт. саджанців).

Державні лісогосподарські підприємства області у 2012 році мають можливість реалізувати для потреб озеленення 175 тис. шт. саджанців 57 видів (форм) деревних і чагарникових порід.

Паралельно з акцією «Майбутнє лісу у твоїх руках» на Львівщині триває місячник озеленення, прибирання та благоустрою, в якому лісівники області також прийматимуть активну участь.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-17 23:32:40