середа, 28 березня, 2012, 17:00 Львів
На Львівщині акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»: висадять 2 млн дерев

З 21 березня (Всесвітній день лісівництва) по 21 квітня (День Довкілля) на Львівщині проводиться акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», в рамках якої буде висаджено понад 2 млн дерев.

Про це повідомив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

«Щороку з настанням весни у лісівників починається гаряча пора посадки лісу. Разом з початком лісокультурних робіт вже протягом 6 років лісівники Львівщини проводять акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Започаткована Державним агентством лісових ресурсів України, ця акція стала гарною традицією весняного спілкування лісівників з громадськістю. Люди отримують додаткову можливість ознайомитися з особливостями ведення лісового господарства та особисто долучитися до приємного процесу – садіння дерев. Усі лісівники Львівщини організовують та проводять заходи з посадки лісу, озеленення та благоустрою, упорядкування парків, скверів та інше. Щороку участь у таких заходах бере все більше людей, маємо надію що не стане винятком і цей рік», – зазначив він.

Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 3.03.2012 року № 66 у цьому році до організації та проведення акції будуть залучені учні загальноосвітніх шкіл, що дасть змогу збільшити кількість учасників та покращити рівень проведення заходів.

За словами Дейнеки, у рамках акції заплановано проведення посадки нових лісів спеціалістами лісового господарства, студентською і шкільною молоддю, науковими та громадськими організаціями. З їх допомогою буде висаджено понад 2 млн дерев. Традиційно пройдуть конкурси на кращий малюнок і твір за темою «Людина і ліс» та обласний конкурс на краще шкільне лісництво. Наукові заклади лісового профілю Львівщини проведуть дні профорієнтації та дні відкритих дверей для старшокласників.

На 2012 рік усіма лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ розроблено плани заходів, що відбудуться в межах акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Зокрема, передбачено провести лісовідновлення на площі близько 2400 га, на малопродуктивних та еродованих землях заплановано посадити близько 20 га нових лісів.

У рамках акції 2012 року заплановано:

  • проведення виховних годин для учнів молодших класів у 100 школах області;
  • проведення 320 лекцій на природоохоронну тематику у 100 школах області;
  • виготовлення та розвішування 2000 шпаківень;
  • упорядкування та розселення 80 мурашників;
  • упорядкування 110 місць короткотермінового відпочинку;
  • прибирання міських сільських парків, скверів на загальній площі 70 га;
  • розчищення і упорядкування 40 криниць;
  • посадка лісів – 200 га, в т.ч. 10 га нових лісів (буде висаджено понад 2 млн шт. саджанців).

Державні лісогосподарські підприємства області у 2012 році мають можливість реалізувати для потреб озеленення 175 тис. шт. саджанців 57 видів (форм) деревних і чагарникових порід.

Паралельно з акцією «Майбутнє лісу у твоїх руках» на Львівщині триває місячник озеленення, прибирання та благоустрою, в якому лісівники області також прийматимуть активну участь.

середа, 27 січня, 2016, 12:41 Львів
Фото: woodalert.com
Фото: woodalert.com

Голова Львівської ОДА Олег Синютка під час робочого візиту на Старосамбірщину заявив, що кругляк повинен перероблятися у Львівській області.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

«Під час візиту на деревообробне підприємство у с. Тершів Старосамбірського району, яке діє з 2002 року, очільник Львівщини обговорив із його керівництвом та місцевою владою проблемні питання. Зокрема, йшлося про забезпечення підприємства деревиною, яка є на території району, проте її вкрай важко придбати, про складність конкурування із потужними підприємствами, високу вартість деревообробного обладнання та відсутність фінансових програм для підтримки малого та середнього бізнесу», – йдеться у повідомленні.

Керівник області Олег Синютка наголосив на тому, що кругляк повинен перероблятись на Львівщині. Відповідно уже на початку лютого відбудеться зустріч голови ЛОДА з представниками Асоціації деревообробників Львівщини, під час якої йтиметься про забезпечення деревиною саме невеликих лісопереробних підприємств області.

Також Олег Синютка поспілкувався із керівниками району на тему можливості продовження співфінансування з обласного бюджету ІІ етапу реконструкції центрального водопроводу в м. Старий Самбір.

Нагадаємо, що Старосамбірська міська рада у 2015 році реалізувала проект «Модернізація центрального водопроводу (І етап) за європейськими стандартами в м. Старий Самбір – економічний прорив у тарифній політиці у сфері централізованого водопостачання».

Роботи з реконструкції проводились з жовтня до грудня 2015 року. Результатом реалізації проекту стала система якісного водопостачання у місті.

Зазначимо, що на його фінансування залучили 410484 грн з місцевого бюджету та 1 550868 грн – з державного фонду регіонального розвитку.

Загрузка...
середа, 27 січня, 2016, 11:45 Львів

У 2015 році лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства закупили нову лісозаготівельну техніку на суму 29 млн 168 тис гривень. Державні лісництва поповнились 19 новими лісозаготівельними машинами, 16 одиницями деревообробного обладнання та бензиномоторним інструментом.

Про це розповів начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, – передає прес-служба ЛОДА.

«Серед новинок, які вперше з’явились у лісгоспах області – нові лісовозні автомобілі з гідроманіпуляторами. Зокрема, модель українського лісовозного автомобіля КРАЗ, придбана ДП «Бродівське лісове господарство», вартістю майже 2 млн грн, та білоруський лісовоз МАЗ для ДП «Славське лісове господарство», який коштує понад 2,2 млн грн. Ці автомобілі добре зарекомендувала себе у роботі. Тому впевнено можу сказати, що майбутнє – за новою лісовозною технікою», – зазначив А.Дейнека.

Він додав, що цьогоріч за власні кошти лісогосподарські підприємства також закупили сім вантажних автомобілів, вісім тракторів, два екскаватори, дві лісовозних машини МЛВ-11М з гідроманіпуляторами та 16 одиниць деревообробного обладнання. Значно обновився й бензиномоторний інструмент для заготівлі лісу та догляду за ним. Так упродовж 2015-го придбано 103 бензопили, 22 кущорізи та шість електропил. Окрім цього, для механізації навантаження лісопродукції лісгоспи закупили п’ять гідроманіпуляторів, а також п’ять трелювальних лебідок «Тайфун» для важкодоступних місць у лісі.

«Лідерами, які найбільше витратили коштів на придбання нової техніки та обладнання, стали Славський, Бродівський, Сколівський та Золочівський лісгоспи», – підсумував А.Дейнека.

До слова, у 2016 році державні підприємства лісового господарства області планують придбати техніки та обладнання на 43 млн гривень.

 

вакансия педагога организатора в Харькове, источник, тесты какая, Вера Брежнева фото, автосейл
середа, 27 січня, 2016, 10:27 Львів

Працівники Управління захисту економіки у Львівській області встановили, що в Буському районі на території, яку обслуговував 48-річний лісник відповідно до своїх службових обов’язків, було вчинено розтрату лісопродукції загальною масою 74 кубометрів.

Про це 27 січня передає відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області.

Як повідомляється, посадовець допустив самовільну вирубку беріз, сосен, осик та вільх ще майже на 55 кубометрів. Загальна сума заподіяних збитків склала понад 290 000 гривень.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.197 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Вчинення цього правопорушення карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

 

вівторок, 19 січня, 2016, 15:46 Західна Україна
Фото: fonstola.ru/Ілюстрація
Фото: fonstola.ru/Ілюстрація

Геннадій Москаль подав на розгляд обласної ради проект рішення про введення мораторію на вирубку лісів у межах природно-заповідного фонду Закарпатської області.

Голова ОДА пропонує тимчасово заборонити на території об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення проведення суцільних рубок усіх видів, у тому числі суцільних санітарних, лісовідновних, рубок реконструкції тощо, у деревостанах природного походження. А також стиглих та перестиглих деревостанах штучного походження.

Лісокористувачів буде інформовано про неприпустимість здійснення суцільних рубок у природно-заповідному фонді, а після рішення облради відповідні погодження на рубку видавати припинять, – інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

реклама
реклама
2016-02-08 16:16:32