понеділок, 26 березня, 2012, 19:08 Львів
У Львові вшанували пам'ять Івана Дем'янюка
  • 26 березня 2012 р. Вшанування пам'яті Івана Дем'янюка перед входом до німецького консульства у Львові
  • 26 березня 2012 р. Вшанування пам'яті Івана Дем'янюка перед входом до німецького консульства у Львові
  • 26 березня 2012 р. Вшанування пам'яті Івана Дем'янюка перед входом до німецького консульства у Львові

Сьогодні минає 9 днів із моменту смерті Івана Дем’янюка – українця, якого у 90-річному віці судили у Німеччині через причетність до масових знищень євреїв у часи Другої світової. У Львові відбулася акція вшанування його пам’яті.

Організатори – учасники громадського руху «За Львів бандерівський!». Зібрались люди під німецьким консульством, повідомила кореспондентка ЗІКу.

На акції виступив син головнокомандувача УПА Романа Шухевича – Юрій Шухевич. Він вказав присутнім на той факт, що вини Дем’янюка не довели. Чоловіка звинувачували у знищенні євреїв, але в Ізраїлі Верховний суд виправдав його. Тим часом, судити Дем’янюка за нацистські злочини вирішили німці.

У Мюнхені у віці 90 років його судили впродовж 18 місяців (засудили до 5 років ув’язнення), але справу до кінця так і не довели – Дем’янюк помер, не доживши до вердикту апеляційного суду.

Шухевич каже, що українська громада і українська влада винна у тому, що українці безборонні у світі і ніхто не заступається за їх честь і гідність. Під німецьким консульством він виступив, аби висловити протест проти знущань над Дем’янюком. Закликав німців шукати своїх злочинців, а не перекидати вину на інші народи.

Учасники акції підготували на німецькій та українській мові звернення на ім’я німецького посла в Україні і консула у Львові, де вимагають спростування і вибачення зі сторони Німеччини перед родиною Дем’янюка. Звернення передали референту – консула на робочому місці не виявилося.

На двері консульства почепили світлину померлого із траурною стрічкою. На сходах розклали лампадки. Потім присутні пом’янули його хвилиною мовчання та помолилися за упокій.

 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-23 20:24:54