четвер, 15 березня, 2012, 15:37 Львів
ЮНЕСКО вкладе в розвиток «Шевченківського гаю» понад $ 300 тис.

У Львові розпочинається тристороння співпраця ЮНЕСКО, уряду Норвегії та Львівської міської ради в рамках реалізації проекту «Програма ревіталізації та збереження колекції Музею народної архітектури та побуту у м. Львові, Україна».

Про це 15 березня йшлося на прес-конференції у ЛМР.

Як розповіла спеціаліст ЮНЕСКО (секція роботи з музеями та культурними об’єктами), координатор проекту Нао Хаяші-Деніз, проект розрахований на 2-2,5 роки, а його бюджет становить 340 тис. доларів. Основним донором ЮНЕСКО в реалізації цього проекту є Норвегія.

У рамках цього проекту буде, зокрема, реставрована хата з с. Шандрівець. Та, як пояснила Нао Хаяші-Деніз, проект ЮНЕСКО – це не лише реставрація об’єктів. «Головна мета проекту – через два роки побачити музей в трохи іншому статусі. Це має бути широко відомий громадськості об’єкт, куди має бути приваблено більше відвідувачів. Одна з головних частин проекту – робота з рухомими об’єктами музейних колекцій, реалізація навчальних програм для реставраторів. Але вся наша стратегічна діяльність націлена на тривалий термін», – пояснила вона.

І додала: «Якщо громадськість не розуміє нічого про цю хату, вона є нецікава їй, тоді ми можемо вважати свої зусилля по реставрації цього об’єкту марними. Ми намагаємося, забезпечити довготривалий ефект від нашої роботи».

Як пояснив радник Директорату з охорони культурної спадщини Норвегії Йорген Йоргенсен, уряд Норвегії намагається тісно співпрацювати з ЮНЕСКО у плані збереження культурної спадщини, саме тому охоче долучився до цього проекту.

«Львів є прикрасою, є коштовністю. І музей відображає, як дзеркало, багатство культурної спадщини. Музей налічує 124 об’єкти великої архітектури», – каже Нао Хаяші-Деніз

Та, на жаль, за її словами, ця культурна спадщина, яка є дуже важливою, поступово зникає з нашого життя. Тому головна мета проекту – допомогти зберегти цю спадщину.

У рамках проекту мають закупити спеціальне обладнання для створення повної інформаційної електронної бази даних експонатів музею. Закордонні фахівці проведуть вишколи для працівників музею, розроблять план розвитку цього об’єкту та освітню програму музею для дітей шкільного віку та студентів ПТУ.

Нагадаємо, Музей народної архітектури та побуту у м. Львові з 2010 року реалізовує спільні з норвезькими колегами проекти реставрації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-24 14:57:52