четвер, 15 березня, 2012, 16:55 Львів
У ЮНЕСКО пояснили, за яких умов «Шевченківський гай» могли б включити до свого списку

Спеціаліст ЮНЕСКО у секції роботи з музеями та культурними об’єктами Нао Хаяші-Деніз відповіла, чи організація розглядає включення Музею народної архітектури та побуту у Львові («Шевченківський гай») до списку світової спадщини.

Про це вона розповіла на прес-конференції 15 березня.

«До списку світової спадщини ЮНЕСКО входять і пам’ятки, і ландшафти, які мають універсальне значення, навіть глобальне значення. Очевидно, якщо львівський музей під відкритим небом відіграє якусь важливу роль для розвитку України, чи в минулому відігравав, і, якщо він відповідає кільком з критеріїв, за яким відбирають об’єкти до переліку культурної спадщини, тоді це, очевидно, буде можливим», – відповіла Нао Хаяші-Деніз.

Однак додала: «Але, наскільки мені відомо, музей який містить якісь об’єкти, не підлягає тому, щоб його включили в список ЮНЕСКО».

Заступник міського голови Львова з гуманітарних питань В. Косів пояснив: «Тут не йдеться про цінність того чи іншого об’єкту. Йдеться про те, що ці об’єкти не є в своїх первісних середовищах, вони перенесені, і це, власне, для ЮНЕСКО є дуже серйозним критерієм проти».

Нагадаємо, у Львові розпочинається тристороння співпраця ЮНЕСКО, уряду Норвегії та Львівської міської ради в рамках реалізації проекту «Програма ревіталізації та збереження колекції Музею народної архітектури та побуту у м. Львові, Україна». Як розповіла спеціаліст ЮНЕСКО (секція роботи з музеями та культурними об’єктами), координатор проекту Нао Хаяші-Деніз, проект розрахований на 2-2,5 роки, а його бюджет становить 340 тис. доларів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-20 15:32:36