вівторок, 4 жовтня, 2011, 11:22 Світ
Великобританія заборонила в’їзд 60 російським чиновникам, – ЗМІ

Влада Великобританії ввела візові санкції щодо російських чиновників, пов’язаних зі справою Сергія Магнітського.

Як стверджують джерела в МЗС Великобританії, рішення про введення санкцій було прийнято на рівні британського уряду, але дипломатичне відомство офіційно про це не оголосило, побоюючись погіршення відносин з Росією. Як заявив представник британського МЗС, міністерство залишає за собою право забороняти в’їзд в країну особам, чия присутність у Великобританії небажана з яких-небудь причин, пише газета «Факты и комментарии».

У «списку Магнітського» щонайменше 60 чиновників, так чи інакше причетних до загибелі юриста фонду HermitageCapital. Але офіційно інформація про існування такого списку не підтверджена.

Як повідомив газеті колишній член британського уряду Кріс Брайант, нинішній міністр у справах імміграції Деміен Грін в бесіді з ним «дав зрозуміти», що візові санкції дійсно існують. На думку Брайанта, Великобританії слід оголосити про них публічно, як це зробили, наприклад, США.

Американський «список Магнітського» був створений ще в 2010 році, але тільки в липні 2011 року Держдепартамент США офіційно заявив про його існування. До нього ввійшли російські чиновники, яким заборонили в’їзд до США. У відповідь на це президент Росії Дмитро Медведєв доручив міністерству закордонних справ РФ підготувати список громадян США, яким буде заборонений в’їзд до Росії.

Нагадаємо, що юрист фонду HermitageCapital Сергій Магнітський помер у лікарні СІЗО «Матроська тиша» в листопаді 2009 року. Його звинувачували в ухилянні від сплати податків. До арешту Магнітський розслідував розкрадання активів у HermitageCapital, підозрюючи в цьому якихось співробітників силових структур.

Близькі Магнітського стверджують, що причиною його смерті стало те, що йому вчасно не надали медичну допомогу. У липні 2011 року Слідчий комітет РФ порушив кримінальні справи проти колишніх співробітників СІЗО Лариси Литвинової, яка була лікуючим лікарем Магнітського, і її начальника Дмитра Кратово. Розслідування триває досі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-20 15:35:12