понеділок, 11 квітня, 2011, 12:48 Західна Україна
У Карпатах відзначать 100-річчя велотуризму

28-29 травня у місті Яремчі Івано-Франківської області у рамках всеукраїнського «Велодня» вперше відбудеться велосипедний фестиваль «Велодень у Карпатах». Нагодою для цього грандіозного святкування буде відзначення 100-річчя велотуризму у Карпатах.

Про це сьогодні, 11 квітня, ЗІКу повідомили у Яремчанській міськраді.

У рамках «Велодня у Карпатах» заплановано велосипедний ярмарок, змагання у дисципліні «даунхіл», виставка малюнків на велосипедну тематику вихованців дитячої творчої школи, а також виставка у міському історичному музеї, присвячена історії розвитку велосипедного руху.

На головній вулиці Яремчі, яка у цей день буде перекрита для руху автомобілів, відбудуться численні велосипедні змагання та конкурси для дітей і дорослих, які завершаться святковим концертом і нагородженням переможців на сцені просто неба.

Очікується, що родзинкою фестивалю стане рідкісний дерев’яний велосипед, яких в Україні збереглося всього два. Цей велосипед був зроблений на початку 20 століття мешканцем Яремчі Іваном Бойком. Після його смерті велосипед було передано в обласний музей, завдяки чому він зберігся до наших часів в ідеальному робочому стані.

Довідка ЗІКу.

Як стало відомо з історичних архівів, рівно сто років тому – влітку 1911 року – відбувся перший задокументований велосипедний переїзд через Карпати – австрійський ентузіаст велосипедного туризму здійснив подорож від Делятина до Рахова, перетнувши один з найвищих у Карпатах перевалів – Яблуницький. Тож 2011 рік можна вважати 100-річчям велотуризму у Карпатах, а, може, й у цілій Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-22 13:13:46