вівторок, 7 грудня, 2010, 14:09 Людина
Контрактна армія в Україні буде в далекому 2025 році

Міністерство оборони планує забезпечувати перехід на контрактну армію таким чином, щоб в 2015 році кількість контрактників становила 80% від загальної кількості військовослужбовців, в 2025 році – 90-100%.

Про це під час громадського обговорення стратегічного оборонного бюлетеня на період до 2025 року повідомив директор Департаменту військової політики й стратегічного планування Міноборони Віктор Корендович.

З його слів, відповідно до проекту стратегічного оборонного бюлетеня планується, що аж до 2025 року буде збережено змішаний принцип комплектування Збройних сил військовослужбовцями строкової служби й контрактниками з поступовим збільшенням кількості військовослужбовців-контрактників.

У свою чергу, перший заступник міністра оборони Володимир Можаровський спрогнозував, що Президент Віктор Янукович затвердить цей проект бюлетеня в I кварталі 2011 року, – передають «Українські новини».

«Проект стратегічного оборонного бюлетеня буде надано на розгляд уряду й надалі буде винесено на розгляд Ради національної безпеки й оборони і затверджено Президентом України. Ми плануємо завершити цю роботу в I кварталі 2011 року», – сказав він.

Стратегічний оборонний бюлетень направлено на оцінку стану готовності ЗС й інших військових формувань до виконання завдань у сфері оборони, визначає довгострокові перспективи розвитку армії й інших військових формувань, а також матеріальні, фінансові й людські ресурси для гарантованого забезпечення оборони з урахуванням позаблокового статусу України.

Бюлетень розробляли за участі Кабінету Міністрів, міжвідомчої комісії з питань проведення оборонного огляду, експертної комісії Міноборони й експертів інших міністерств.

Як повідомляло агентство, у червні Міноборони заявляло, що планує забезпечити повний перехід Збройних сил на контрактну систему до 2015 року.

Станом на червень, понад 52% солдатських і сержантських посад було укомплектовано військовослужбовцями за контрактом, було укладено 728 контрактів, зокрема з 472 офіцерами, підготовлено понад 1 200 резервістів.

Загалом до кінця 2011 року Міноборони планувало підготувати до 8 тис. резервістів.

Міністр оборони Михайло Єжель заявляв про намір Міноборони відновити перехід на контрактну армію з 2011 року.

На цьому етапі в українській армії залишається змішаний тип комплектування військовослужбовцями строкової й контрактної служби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-23 20:20:06