четвер, 2 вересня, 2010, 12:23 Львів
Влада збирає «добровільні пожертви» з львівських підприємців?

До офісу Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщини» звертаються місцеві підприємці з однаковими скаргами: на їх адресу приходять нові «листи щастя», тепер уже від Всеукраїнського благодійного фонду «Гарант», – інформує прес-служба.

На перший погляд – благородна справа. «Наша країна стрімко наближається до Європейської спільноти, впроваджуються нові соціальні стандарти захисту малозабезпечених верств населення… Допомога цим людям має бути дієва і своєчасна і тому для реалізації всіх видів допомог була заснована Благодійна організація Всеукраїнський благодійний фонд «Гарант». Для подальшого розвитку діяльності благодійної організації, реалізації її цільових благодійних програм, затвердження в нашому суспільстві християнської моралі, милосердя та гуманності просимо Вас зробити добровільні пожертвування…», – зазначено у листі.

Далі вказано реквізити для перерахунку коштів та прохання вказати призначення платежу: «Добровільні пожертвування без ПДВ, згідно із листом №70 від 12.04.2010 р.» Лист до підприємців приходить за підписом голови правління благодійної організації А. А. Бабич.

Такі листи переважно надходять до підприємств, які виконують державні замовлення (ремонти шкіл, лікарень тощо) і отримують гроші через Держказначейство, а також тим, кому держава повинна компенсувати ПДВ. Підприємці, які звернулись до нашого офісу, кажуть, що не заплативши «добровільні внески», а доцільніше сказати – відкат, Держказначейство блокує їм перерахування коштів. Тобто роботи виконано, кошторис погоджено, але вирішальне слово – за казначейством.

Як видно із листа, нинішня влада уже зовсім втратила страх, бо надсилає ці «невинні» прохання про допомогу із телефону-факсу Головного управління Державного казначейства України у Львівській області (це чітко видно у вихідних даних листа). А можливо, клерк з Держказначейства, просто не знав про те, що у факс-листі буде зазначено номер телефону, з якого його надсилають? Номер 0322965311 зареєстровано за обласним управлінням Держказначейства.

«То що ж це за благодійна організація «Гарант», на яку працює ціле обласне управління Держказначейства? Як нам вдалось з’ясувати, голова правління фонду – А. А. Бабич, уже добре відомий українським підприємцям, бо свого часу він очолював благодійний фонд «Профессіонал», через який наприкінці 1990-х – початку 2000-х теперішній Прем’єр-міністр Микола Азаров захопив у власність кращі санаторії Криму та збирав «данину» із бізнесменів», – йдеться у повідомленні.

«Вже минуло багато років, але слава цього фонду до сих пір жива. Податківці часів керівництва Азарова грубо рекомендували підприємцям перераховувати благодійні кошти на рахунки цього фонду, – йдеться у статті «Крим Азарова», опублікованій на сайті «Українська правда» (http://www.pravda.com.ua/articles/2010/06/29/5182408/) 29 червня 2010 року. – Про зацікавленість у діяльності цього фонду особисто Миколи Азарова свідчить той факт, що його підпис стоїть під наказом №570 1999 року, який зобов’язував податківців реалізовувати конфіскат виключно через «Профессіонал».

А 29 грудня 2004 року, швидкими темпами, щоб встигнути до зміни влади, Всеукраїнським благодійним фондом «Професіонал» поза конкурсом був приватизований ММЦ «Гурзуф». Разом з ММЦ «Гурзуф», тоді ж само «Професіоналом» був приватизований сусідній санаторій «Пушкіно», що належав ДУС. Пізніше ці два санаторії були об’єднанні за єдиною адресою під дахом «Професіоналу».

Директором «Професіоналу» на той час був Геннадій Самофалов, нинішній депутат Партії регіонів. Коли «Професіоналу» стало гаряче від уваги нової помаранчевої влади, він передав ММЦ «Гурзуф» та санаторій «Пушкіно» іншій приватній структурі – Благодійному фонду «Гарант», де засновниками у 2009 році значаться той же Геннадій Самофалов, Анатолій Бабич (теж деякий час працював директором «Професіоналу») та Ігор Сотуленко (нинішній депутат Київради від ПР, близький друг Азарова, якого той нещодавно особисто приїжджав представляти на посаду голови наглядової ради «Ощадбанку»).

І нарешті у 2006 році «Гарант» на основі ММЦ «Гурзуф» та санаторію «Пушкіно» створює Гурзуфський комплекс відпочинку та оздоровлення «Перлина Криму».

У статутних документах «Перлини Криму», що потрапили до автора, чітко зазначається, що засновником «Перлини Криму» є Благодійний фонд «Гарант». За роки, що минули, «Перлина Криму» не поміняла своїх засновників. Отже залишилися тими самими і справжні власники.

Що «Перлина Криму» не є чужою Миколі Азарову, свідчить вже те, що об’єкти в Гурзуфі приватизовував благодійний фонд «Професіонал», а згодом власником стала споріднена з ним структура фонд «Гарант».

«Мабуть, це не останній «лист щастя», які отримають українські підприємці, – впевнений голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», перший заступник голови Львівської обласної ради Роман Ілик. – За півроку правління Януковича ми уже переконались, що ніяких податкових канікул для бізнесу не буде. Навпаки – тиск на підприємців щоразу зростатиме. Ми закликаємо підприємців Львівщини не мовчати і повідомляти про випадки тиску з боку влади до нашого офісу за тел. (032) 260-24-04. Усі ці скарги ми розглядатимемо і передаватимемо на розслідування правоохоронним органам. Що ж стосується листів БФ «Гарант», то це стане предметом розгляду на найближчій сесії Львівської обласної ради. Ми запитаємо у губернатора, представників правоохоронних органів, хто уповноважив працівників обласного Держказначейства через фонд «Гарант» вибивати гроші з підприємців, цинічно прикриваючись християнською мораллю та милосердям?».

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-24 14:56:37