середа, 17 лютого, 2010, 16:48 Влада
Верховна Рада Криму стала Верховным Советом

Парламент Криму ухвалив рішення офіційно іменуватися російською мовою не Верховная Рада, а Верховный Совет. Це рішення сьогодні на засіданні підтримали 82 із 93 парламентаріїв, які брали участь у голосуванні. Всього в кримському парламенті 100 депутатів.

У зверненні до Верховної Ради України з проханням внести зміни до статті 136 Конституції країни, змінивши назву парламенту автономії, говориться: «До ухвалення Конституції України 1996 року найвищим представницьким органом автономії був Верховный Совет Крыма. Іменування використовувалося російською мовою в нормотворчій діяльності інститутів влади різних рівнів і у всіх сферах суспільного життя. Згідно з офіційним перекладом російською мовою Конституції в розділі X було зафіксовано найменування представницького органу автономії як «Верховна Рада Автономної республіки Крим», хоча окремий законодавчий акт України про перейменування Верховного Совета Крыма у Верховну Раду Криму не приймався», повідомляє УНІАН.

Верховній Раді України пропонується частину першу статті 136 Конституції доповнити пропозицією «офіційним найменуванням представницького органу Автономної республіки Крим російською мовою є «Верховный Совет Автономной республики Крым», а в тексті офіційного видання Основного Закону російською мовою замінити слово «рада» на слово «совет».

«Ми пішли правовим шляхом, звернулися до народних депутатів про внесення змін до статті 136 Конституції України, – сказав журналістам кримський спікер Анатолій Гриценко. – Є воля депутатської більшості. Як там (у ВР України) буде ухвалено рішення, так називатиметься орган автономії».

Крім того, парламентарії 72 голосами із 90 вирішили зазначити в кримській Конституції, що офіційною назвою представницького органу автономії є Верховный Совет Крыма.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-24 15:00:49