понеділок, 25 січня, 2010, 15:40 Львів
З вини казначейства у Львові закрито музей Пінзеля!

21 січня інспектори «Львівських міських електричних мереж» знеструмили Музей дерев’яної барокової скульптури із колекцією творів Іоана Георга Пінзеля, що на пл. Митній у Львові, відтак музей довелося зачинити для відвідувачів, – про це сьогодні, 25 січня повідомив кореспондент ЗІК.

Минулого четверга до Музею дерев’яної барокової скульптури у приміщенні костелу кларисок, який славиться великою колекцією творів Іоана Георга Пінзеля і перебуває у підпорядкування Львівської національної галереї мистецтв, прийшли інспектори «Львівських міських електричних мереж» ВАТ «Львівобленерго» і відімкнули музей від електроживлення. Акт збереження пломб (а по суті – відімкнення), який вони при цьому склали, є сумнівної коректності, адже з боку музею його не підписав жоден представник (у відповідній графі вказаний завгосп, але насправді такого під час знеструмлення об’єкту не було!). Свої дії інспектори мотивували заборгованістю музею з оплати електроенергії та невиконання припису щодо здійснення замірів заземлення ізоляції.

Як вдалося встановити кореспонденту ЗІК, у приписі, що його музей отримав у вересні 2009 року від «Львівських міських електричних мереж», висувалися вимоги у тримісячний термін здійснити заміри заземлення ізоляції. У такий спосіб «Львівські міські електричні мережі» прагнули переконатися у тому, що жодних не облікованих втрат електроенергії на музейному об’єкті нема.

Львівська національна галерея мистецтв, яку очолює Герой України Борис Возницький, повідомила, що на замовлення такої технічної документації у 2009 році не було передбачено бюджетне фінансування. Отже замовляти електрозаміри у ліцензованого експерта музей отримав би змогу тільки, коли в новому році це було б передбачено фінансуванням. Однак енергетики на таку рацію не зважили, й прислали попередження про виконання свого припису. Музей попросив відтермінувати на 20 днів штрафні санкції і, вишукавши потрібних 2 тис. грн із спец коштів, звернувся до Акредитованої електричної лабораторії (ПП Брус І.Ю.) із замовленням здійснити заміри. Експерти підготували технічний звіт, але не віддають його замовнику через те, що й досі не отримали за нього платню, хоча музей підписав усі фінансові документи на оплату.

Проплату мало здійснити казначейство Галицького району м. Львова. Але тільки з відомих йому причин цього не робить, підставляючи під удар бюджетні організації. Нагадаємо що, через неоправдані зволікання казначейства також тривалий час не може розрахуватися із заборгованістю міліції за послуги охорони і Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького.

Що ж до заборгованості за електроенергію, то вона також виявляється «паперовою». За словами заступника директора Львівської національної галереї мистецтв Романа Заячківського, галерея, що має у підпорядкуванні 16 музейних філій, вже отримала із міністерства тимчасовий кошторис на місяць (розрахований як одна дванадцята від торішнього на час, доки затвердять держбюджет 2010 р.), де гарантовано передбачені основні платежі та зарплатня. Усі суми за спожиту електроенергію там враховані. Отже справа знову тільки за галицьким казначейством. «Минулої п’ятниці Броди також піднімали питання про оплату за спожиту електроенергію у Підгорецькому замку, Там заборговано 1500 грн. Але ми їм пояснили, що гроші будуть і вони погодилися чекати на проплату. А от у Львові музей Пінзеля довелося зачинити у зв’язку із відімкненням електроживлення», – прокоментував Роман Заячківський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-22 13:11:38