вівторок, 12 січня, 2010, 12:16 Львів
В Україні вперше судять людину, яка публічно заперечила Голодомор
Сергій Шведко, головний редактор районної газети «Рідне Приазов’я»
Сергій Шведко, головний редактор районної газети «Рідне Приазов’я»

Наступного тижня на Донеччині розпочнеться суд над журналістом, який у своїй статті не захотів визнавати Голодомор геноцидом українців.

21 січня в Україні розпочнеться перший суд над людиною, яка публічно засумнівалася в тому, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу.

Підсудним став Сергій Шведко, головний редактор районної газети «Рідне Приазов’я», що видається в Новоазовську (Донецька область). У своїй газеті 25 листопада 2009 року він опублікував статтю «Голодомор крокує по країні».

Через цю публікацію на нього подав до суду місцевий бізнесмен та глава районної організації партії «Наша Україна» Василь Коваленко.

Коваленко вимагає від суду визнати статтю Шведко протиправною дією, спрямованою на приниження національної гідності українців, наругою над пам’яттю жертв Голодомору і публічним спростуванням Голодомору як геноциду українців. Позивач також зажадав від газети спростування статті.

«Свої вимоги я обґрунтовую ст.1 Закону про Голодомор 1932–33 років, який визнає ті події геноцидом, а також статтею 2, в якій йдеться, що заперечення Голодомору як геноциду є протиправною дією», – сказав Коваленко.

Водночас, за словами Сергія Шведко, в тій статті він не ставив під сумнів факт Голодомору 1932–33 років, як і те, що ця трагедія була злочином тодішньої влади. Проте він не згоден з тим, що Голодомор слід кваліфікувати як геноцид українців.

«Це суперечить визначенню цього поняття, ухваленого ООН. Адже з голоду гинули не тільки українці, але і росіяни, казахи і інші народи СРСР. Мені не подобається, що Ющенка і владу смакують натуралістичні подробиці цього кошмару, а цифри смертей перебільшують», – заявив журналіст.

Шведко готовий 21 січня захищати свою позицію в суді, оскільки вважає, що діє у згоді зі статтею 34 Конституції, що гарантує свободу слова. Про це повідомляє ТСН.

п'ятниця, 29 січня, 2016, 18:02 Влада

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт повідомив про стан виконання програми забезпечення школярів підручниками та шкільними автобусами.

Про це міністр написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Всі підручники (половина від загальної кількості, кошти на які забезпечувалися з державного бюджету) були вчасно надруковані і розвезенні по областях. До шкіл вони доставляються місцевими засобами. Так само, області повинні закупити свою другу половину підручників для 4 і 7 класів.

Кошти державного бюджету на придбання 600 шкільних автобусів були закладені у субвенцію, тому вони будуть закуповуватися місцевою владою (як і всі майбутні підручники). Така позиція МОН відповідає концепції децентралізації», – повідомив С.Квіт.

Як повідомив міністр, комітет з конкурсних торгів Інституту модернізації змісту освіти визначив трьох перевізників, які протягом грудня 2015 року виконували доставку підручників і посібників до департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій.

Станом на 29.01.2016 р. до кожного регіону здійснено доставку підручників для учнів 4, 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів та дітей з особливими освітніми потребами відповідно до плану доставки підручників.

Книжкові бази в регіонах протягом грудня 2015 року безперебійно приймали та відвантажували підручники.

За інформацією департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій, до навчальних закладів доставлено від 60 до 90% загальної кількості підручників залежно від регіону. Майже всі нові підручники є в навчальних закладах Львівської області, до 80% від плану доставки – в Вінницькій області. У Києві райони вивозять підручники своїм коштом: для учнів 4 класу з бази забрано майже всі підручники, а для учнів 7 класу потрібно вивезти ще близько 100 тисяч підручників. В Черкаській області доставка здійснюється від бази не до району, а відразу до навчальних закладів, таким чином в більшій половині районів всі заклади отримали підручники, а в інші райони довозитимуться під час карантину.

«Оперативно продовжується доставка підручників до навчальних закладів. Докладаються всі зусилля, щоб до початку занять після карантину підручники в повному обсязі надійшли в навчальні заклади», – повідомив С.Квіт.

 

Загрузка...
п'ятниця, 29 січня, 2016, 17:45 Світ
Фото: joinfo.ua
Фото: joinfo.ua

Санкції проти Росії виявилися приголомшливо результативні. Справа навіть не в тому, що вони стали зашморгом для російської економіки. Більш серйозним є їх політичний вимір. Багато хто на Заході готовий до угоди з Кремлем.

Про це написала російський політолог, доктор історичних наук, старший науковий співробітник Brookings Institution Лілія Шевцова у виданні Новое время.

Подаємо допис у повному обсязі:

«По-перше, санкції продемонстрували залежність Росії від розвинених країн, відсутність її самодостатності навіть у здійсненні її сервісної ролі – сировинного придатка Заходу.

По-друге, став очевидний провал зовнішньої політики Кремля, орієнтованої на підрив єдності Заходу і створення в західному суспільстві своїх лобістських сил. Ліберальні демократії продемонстрували здатність зберегти єдність щодо режиму санкцій.

По-третє, на стадії самовиснаження російського самодержавства санкції можуть стати інструментом його підриву – у разі, якщо Захід захоче вплинути на російський правлячий клас, чимала частина якого інтегрована «в Захід» особисто.

Вже з осені 2014 Кремль (через Мінськ-1 і потім Мінськ-2) почав шукати шляхи виходу з війни з Україною і зняття санкцій – але з умовою збереження обличчя.

Сьогодні мова йде вже про способи збереження обличчя: як представити поразку перемогою?

Демонстрація агресивності – це лише спроба змусити Захід прийняти кремлівські умови здачі. І, видно, багато хто на Заході готовий до угоди. Бо обвал Кремля страшніший, ніж звинувачення в новому «Мюнхені».

 

салон краси вакансии парикмахер Днепропетровск, погода в Рыбинске, http://tvgid.ua/serial/86808/ohotniki-za-privideniyami-zavist/, фильм Измена, Audi A3 Днепропетровск
п'ятниця, 29 січня, 2016, 17:33 Львів

Сьогодні, 29 січня, Львів відвідали 28 військових дипломатів з Європи, Азії та Америки. Головна мета візиту іноземних гостей – ознайомитись із потужностями підприємств українського оборонно-промислового комплексу.

Свідком події був репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович.

Можливості Львівського бронетанкового заводу військовим аташе демонстрував голова облдержадміністрації Олег Синютка. Він зазначив, що Україна повинна довести світові, що здатна виготовляти конкурентоспроможну військову техніку та озброєння, яке можна буде продавати за кордон.

«З одного боку ми позиціонуємо Львівщину як безпечну і захищену територію, а з іншого демонструємо її оборонно-промисловий потенціал. Ми претендуємо на те, щоб отримати якомога більше замовлень і забезпечити виробництво та поставку озброєння для потреб армій різних країн», – сказав голова ЛОДА Олег Синютка.

Чиновник особисто продемонстрував іноземній делегації найбільшу гордість Львівського бронетанкового заводу – бойову машину «Дозор», яка виготовлена на виробничих потужностях підприємства. Нині бронетанковий завод уже виконав замовлення Міноборони на ці машини для українських бійців і готовий приймати замовлення з-за кордону. Після побаченого військовий аташе Австрії Ерік Фінбургер констатував, що українська військова техніка має всі шанси, щоб вийти на міжнародний рівень.

«Ми були вражені потенціалом підприємств оборонної промисловості, професійний рівень фахівців, які тут працюють надзвичайно високий. Ми побачили, що досить успішні нові розробки. Ми знаємо, що багато наших колег співпрацюють з Україною, сподіваємося просувати нашу співпрацю надалі», – зазначив Ерік Фінбургер.

Реклама здобутків української військової промисловості серед потенційних покупців – не єдина ціль «Укроборонпрому». Як розповів журналістам заступник гендиректора державного підприємства Артур Херувімов, під час візиту військових аташе Україна сподівається домовитись також про імпортозаміщення деталей, які раніше виготовляла спільно з Росією.

У рамках свого візиту до України іноземна делегація також відвідала оборонно-промислові підприємства Луцька, а завтра матиме екскурсію заводами Києва.

п'ятниця, 29 січня, 2016, 17:27 Економіка
Ремонтні роботи на проспекті Свободи у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK
Ремонтні роботи на проспекті Свободи у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK

У Львівській міськраді повідомили, які дороги відремонтували за 810 млн грн у 2015 році.

Про це йдеться у відповіді департаменту житлового господарства та інфраструктури на інформаційний запит dustup.pravda.com.ua.

Як повідомляється у відповіді на запит, у 2015 році було виділено кошти на розвиток інфраструктури міста Львова:

  • департаменту житлового господарства та інфраструктури – 155,481 млн грн;
  • районним адміністраціям – 108 млн грн;
  • управлінню капітального будівництва – 35,6 млн грн;
  • ЛКП Львівавтодору (кошти ЄБРР) – 511,9 млн грн.

Загальна сума надання коштів на розвиток інфраструктури Львова у 2015 році становила 810,981 млн грн.

Загалом, як запевняють у міськраді, у 2015 році було відремонтовано 449 тис. кв. м доріг та тротуарів.

Перелік доріг можна переглянути у документі.

1
2
3
 

 

реклама
реклама
2016-02-08 05:52:12