вівторок, 22 грудня, 2009, 14:49 Львів
На Львівщині таки створено національний природний парк «Пам’ятка Пеняцька»

Львівська облрада підтримала створення національного природного парку Пам’ятка Пеняцька загальною площею 15665,04 га на території Золочівського, Бродівського та Буського районів. За таке рішення проголосували 79 депутатів на сесії сьогодні, 22 грудня.

Як відзначив доповідач з цього питання, завідувач кафедри екології Національного лісотехнічного університету Л. Копій, створення національного природного парку дасть змогу зберегти 1600 видів рослин, які перебувають під загрозою зникнення або є в одиничних екземплярах. Серед переваг створення парку науковець назвав: збереження чистоти води, землі, збереження тваринного світу, розвиток інфраструктури та туризму.

«Перевага національного парку у фінансуванні за рахунок грантів з європейських країн», – розповів Копій.

При цьому Львівська облрада не підтримала альтернативний проект від фракції ВО «Свобода», який передбачав розгляд питання про створення парку після громадського обговорення проекту його створення у місцевих громадах та на сесіях сільських рад Бродівського, Буського та Золочівського районів. Голова профільної комісії з питань законності, «свободівець» Пилип Пилипенко вказував на те, що участь Львівської облради у створенні національного природного парку не передбачена чинним законодавством та суперечить Конституції та Земельному кодексу. Незважаючи на ці аргументи, депутати прийняли рішення про створення національного природного парку «Пам’ятка Пеняцька» на території області.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-22 13:12:01