вівторок, 15 грудня, 2009, 15:06 Західна Україна
Калуш отримав іще один музей національно-визвольного спрямування

У Калуші, що на Івано-Франківщині, відбулася презентація виставкової зали музею українського визвольного руху Калуської міської організації історико-просвітницького товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса, – про це повідомила Дарина Король на веб-порталі «Коломия».

Першими експозиціями нового музею стали пересувна виставка з історії УПА Івано-Франківського музею визвольних змагань Прикарпатського краю та частина пересувної виставки музею Степана Бандери, що у Старому Угринові.

Організатори виставки обласного музею показують, що УПА була справді регулярною армією, якою керували досвідчені й інтелігентні люди, котрі зробили вагомий внесок у визвольну боротьбу українського народу. У цій армії воювали не тільки мешканці Західної України, чимало для розвитку УПА зробили й колишні червоноармійці, які перейшли на її бік та були визволені галичанами із німецьких таборів для військовополонених. Частина пересувної виставки музею Степана Бандери відображає визвольний рух та діяльність ОУН на Калущині. Тут представлене керівництво УПА, діячі Калущини, зокрема Старого Угринова. Організатори музею, сподіваючись на підтримку влади міста й району, не обмежуватимуться висвітленням тільки визвольної боротьби 40-50-х років минулого століття, тут йтиме мова про боротьбу українського народу за волю й незалежність взагалі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-22 13:12:15