четвер, 10 грудня, 2009, 9:57 Західна Україна
На Закарпатті селяни передумали віддавати обласній владі стародавню церкву

Мешканці закарпатського села Дешковиця (Іршавський район) передумали віддавати обласній владі стародавню дерев’яну церкву і відмовилися давати дозвіл на раніше погоджене перевезення храму до скверика біля будівлі обласної адміністрації. Про це сьогодні, 10 грудня, власкорові ЗІКу повідомив начальник управління культури ОДА Юрій Глеба.

Перенести церкву до Ужгорода, як повідомляв ЗІК, виявив бажання ще у 1999 році екс-губернатор Закарпаття Віктор Балога. У 2005 році відповідне рішення ухвалила Ужгородська міська рада. Балога, зокрема, запропонував перенести й інші дерев’яні храми, які занепадають, до Ужгорода та Мукачева, щоб зберегти старовинні пам’ятки архітектури і зробити їх доступними для туристів. Мешканці села розповідають, що Віктор Балога, відвідуючи Дешковицю, дав 1800 доларів США завдатку за перевезення церкви, ці гроші селяни використали на будівництво нового храму.

Нещодавно з обласного бюджету було виділено 82 тисячі гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації для перевезення і реконструкції Дешковицької церкви. До того ж, обласна влада допомогла селу відремонтувати клуб, дитсадок, ФАП, заасфальтувати дороги. Проте селяни, отримавши все, просто передумали віддавати церкву. Рішення люди мотивують тим, що, на їхню думку, після перевезення церкви про їхнє село не згадуватимуть узагалі.

Довідка ЗІКу.

Свято-Покровська церква с. Дешковиця збудована з дуба у XVIII столітті. До села її привезли свого часу волами з сусіднього cела Сільце, де її змайстрували місцеві майстри.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-22 13:13:14