вівторок, 17 лютого, 2009, 16:02 Львів
Донецький національний університет відмовився від Василя Стуса

Учена рада Донецького національного університету проголосувала проти присвоєння вузу імені поета Василя Стуса або ж імені колишнього першого секретаря обкому Компартії УРСР Володимира Дегтярьова, повідомляє «Кореспондент».

Як повідомили в університеті, 62 з 63 членів ради не підтримали пропозицію присвоїти університету ім'я Стуса.

При цьому в ректораті зазначили, що університет зовсім не проти імені Стуса і робить багато для його популяризації в регіоні, але проти того, щоб ім'я поета ставало об'єктом «політичної акції».

Остаточне рішення з питання присвоєння університету імені Василя Стуса буде прийнято на загальних зборах трудового колективу вузу 19 лютого поточного року, уточнили в ректораті.

Крім того, вчена рада не підтримала ініціативу присвоїти університету ім'я колишнього першого секретаря обкому Компартії УРСР Володимира Дегтярьова. Проти цієї пропозиції проголосував 61 член ради.

Одночасно вчена рада одноголосно 63 голосами підтримала пропозицію залишити назву вузу без змін.

Нагадаємо, 9 лютого Президент України Віктор Ющенко доручив міністрові освіти і науки Івану Вакарчуку і голові Донецької облдержадміністрації Володимиру Логвиненку розглянути в найкоротші терміни ініціативу студентського самоврядування про присвоєння ДНУ імені Василя Стуса.

13 лютого конференція представників органів студентського самоврядування Донецького національного університету проголосувала проти присвоєння вузу імені Василя Стуса.

Конференція студентів також не підтримала пропозицію про присвоєння університету імені колишнього першого секретаря Донецького обкому Компартії УРСР В. Дегтярьова.

Водночас, пропозицію залишити назву університету без змін підтримав 181 представник студентського самоврядування.

понеділок, 8 лютого, 2016, 14:07 Події

Чергова демобілізація військовослужбовців Збройних сил України відбудеться наприкінці березня – на початку квітня поточного року.

Про це повідомив начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко.

«Звільнення військовослужбовців (у запас, – ред.) буде здійснено в основному у квітні, можливо, наприкінці березня поточного року», – сказав В.Муженко журналістам під час зустрічі з іноземними військовими аташе в Києві в понеділок.

Начальник Генерального штабу також повідомив, що у Збройних силах України постійно збільшується кількість військовослужбовців, що висловили бажання служити за контрактом. Так, зазначив В.Муженко, з 1 січня по 6 лютого 2016 року кількість військовослужбовців за контрактом збільшилася на 6 тис. людей.

«Що більше буде військовослужбовців за контрактом, то менша буде необхідність у мобілізації», – додав він, пише Інтерфакс-Україна.

 

Загрузка...
понеділок, 8 лютого, 2016, 14:05 Західна Україна

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків ініціював розірвання угод про партнерство з двома російськими містами – Сєрпухов та Сургут.

 Відповідні листи з обґрунтуванням прийняття такого рішення були направлені у Думи цих міст. Про це сьогодні, 8 лютого, повідомив власкор IA ZIK.

«Враховуючи військову агресію Росії проти України, анексію Криму та окупацію частини Донецької та Луганської областей, що призвела до тисяч жертв серед громадян України, в тому числі і міста Івано-Франківськ, я, як міський голова, висловлюючи та поділяючи волю громади міста, змушений звернутись до Вас з односторонньою ініціативою щодо розірвання угоди про співпрацю між нашими містами», – йдеться у листі Руслана Марцінківа до голів міст Сєрпухов та Сургут.

Партнерська співпраця Івано-Франківська з містом Сєрпухов тривала починаючи з 2001 року, а містом Сургут – з 2003 року.

работа бизнес тренер Днепропетровск, https://sinoptik.ua/погода-паланка-303019840, http://tvgid.ua/serial/26748/geroi-3/, Чиаки Кон, ГАЗ 3110 в Черкассах
понеділок, 8 лютого, 2016, 13:57 Економіка

Прокуратура та поліція не знайшли порушень у діяльності посадовців ПАТ «Львівгаз» щодо надсилання громадянам платіжних документів із завищеними обсягами споживання природного газу. Кримінальне провадження закрито. Незалежну фізико-хімічну експертизу якості газу проведено не було.

Про це 8 лютого у коментарі IA ZIK повідомив керівник Львівської місцевої прокуратури №2 Сергій Янчишин.

Кримінальне провадження було внесено у ЄРДР 16 листопада 2015 року за ч. 2 ст. 190 (шахрайство, вчинене групою осіб) КК України після звернення мешканців про отримання платіжок із завищеними показниками споживання газу.

«У межах кримінального провадження були допитані усі службові особи ПАТ «Львівгаз». Встановлено, що нарахування та скерування споживачам платіжок здійснюється на підставі постанови Кабміну№2246 «Про затвердження правил надання населенню послуг із газопостачання». Здійснює це ТзОВ «Львівгаззбут». Працівники цього ТзОВ заповнюють дані у програму по кожному споживачу газу, потім дані передаються в управління соцзахисту (враховуються субсидії, пільги). Звідти дані передаються назад у «Львівгаззбут», лише тоді формується платіжка, яка скеровується громадянам. Відповідно до цих правил, громадяни мають щомісячно повідомляти про свій показник лічильника. Якщо вони повідомляють – нарахування проводиться відповідно до цього показника. Якщо не повідомляють – вираховується середнє, а в платіжці вказується, що сам громадянин має контролювати ситуацію.

Провадження розслідував Шевченківський РВ поліції. Ця ситуація була досліджена – якихось зловживань та розкрадань виявлено не було», – повідомив С.Янчишин.

Він також пояснив, чому не було проведено незалежну експертизу якості газу.

«Була призначена фізико-хімічна експертиза. Її мав провести Науково-дослідний інститут нафтогазової енергетики і екології (Івано-Франківськ). Експертиза не проведена. Ми отримали офіційну відповідь від директора цього інституту. У них дійсно розроблений прилад, який найкраще може зробити аналіз природного газу. Водночас, цей прилад не сертифікований і експертиза не може бути доказом у межах кримінального провадження», – повідомив керівник прокуратури.

Водночас, С.Янчишин додав: інститут проводить дослідження газу приватно, на замовлення громадян. «Вони повідомили, що проводили у 2015 році дослідження якості газу – вона відповідала ГОСТам», – додав прокурор.

Окрім того, у прокуратурі довіряють аналізу якості газу, який проводять самі газорозподільні компанії.

«Відповідно до постанови Кабміну, кожні 10 днів газопостачальні організації і ПАТ «Львівгаз» роблять забір газу і хімічно-лабораторне дослідження. Копії висновків долучені до кримінального провадження. Якість газу перевіряється і результати оприлюднюються», – зазначив С.Янчишин.

«Незалежна експертиза коштує гроші. Аналогічні дослідження були проведені – якість газу відповідає ГОСТ. На даний момент Шевченківський РВ поліції прийняв рішення, що експертизу проводити недоцільно. Адже йдеться про бюджені кошти», – додав керівник прокуратури.

За його словами, кожен громадянин приватно може замовити таку перевірку, а на якість газу можуть вплинути погані газові прилади.

«Провадження закрито. Ми вивчаємо це питання. Якщо будуть скарги і незадоволені мешканці, стоятиме питання категорично про проведення експертизи – рішення може бути скасоване і експертиза проведена», – підсумував С.Янчишин.

Нагадаємо, прокуратура призначила експертизу якості газу, що подається споживачам Львівщини.

У рамках вказаного провадження прокурором призначено фізико-хімічну експертизу щодо якості газу, який подається споживачам Львова та області.

Результати експертизи обіцяли оприлюднити до кінця січня 2016 року.

У ПАТ «Львівгаз» заявили, що не бояться проведення незалежної фізико-хімічної експертизи якості газу, що подається споживачам Львівщини, яку призначила прокуратура.

понеділок, 8 лютого, 2016, 13:53 Львів
Машина швидкої допомоги. Фото: Роман Балук/ZIK
Машина швидкої допомоги. Фото: Роман Балук/ZIK

Через ймовірну реорганізацію трьох медичних закладів на Львівщині, яка передбачається згідно з проектом рішення обласної ради, Львівський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф подає в суд.

Про це сьогодні, 8 лютого, повідомили на прес-конференції представники центру.

Згідно з проектом рішення ЛОР «Про реорганізацію служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Львівській області», передбачаються зміни у роботі трьох медзакладів. Зокрема, у п. 5 проекту сказано: «Припинити комунальне підприємство ЛОР «Львівська станція швидкої медичної допомоги», комунальний заклад ЛОР «Дрогобицька станція швидкої медичної допомоги» та комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» шляхом приєднання до комунального закладу ЛОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Наразі все це передбачено лише проектом, остаточного рішення немає. Проте керівництво та працівники Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф стурбовані тим, що їм ніхто не роз’яснює ситуацію.

Так, директор центру Юрій Пацюрко зазначає: «Сказати чітко, яка ціль реорганізації, ми не можемо. Проект відповідного рішення був створений без нашої участі. Вважаю, що це неправильно.

Реорганізація передбачає фактично ліквідацію трьох закладів – обласного Центру медицини катастроф, станції швидкої медичної допомоги м. Львова і станції швидкої медичної допомоги м. Дрогобича. Натомість буде створена нова юридична особа – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Але немає жодних аргументів на користь того, щоб ліквідувати три юридичних структури, де працює понад 2000 осіб».

На його думку, такі зміни призведуть до скорочень медперсоналу та значних фінансових витрат.

Своєю чергою, начальник відділу правового забезпечення Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Арсен Чалідзе додає: «Процес реорганізації почався з проекту рішення Львівської обласної ради, який оприлюднено на офіційному сайті. У цьому проекті передбачено припинення закладів. Реорганізація, як правило, тягне за собою зміни в організації праці – чи зменшення чисельності працівників, чи скорочення кількості посад.

Тому ми підготували позовну заяву до Львівського окружного адміністративного суду про визнання такого проекту рішення недійсним. Ми просимо скасувати проект рішення до моменту, коли працівників повідомлять про гарантії їхніх прав».

 

реклама
реклама
2016-02-08 14:09:18