п'ятниця, 17 жовтня, 2008, 18:53 Львів
Світова фінансова криза дасть справжній «ляпас» українській економіці через два-три місяці, - експерт Центру Разумкова

Позавчора, 15 жовтня, на черговому засіданні уряду, Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що світова фінансова криза не вплинула негативно на економіку України. Втім, у коментарі ЗІКу директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин розповів, що це не зовсім так, адже українські фінансові ринки значно відстають від світових розвинутих ринків. Тому фінансова криза до нас дійде, хоча пізніше - через два-три місяці. Про це сьогодні, 17 жовтня, повідомив ЗІК.

"Уряду Тимошенко сприяє той факт, що цього року є досить високою економічна динаміка.  Але не треба забувати про те, що вже другий місяць поспіль промисловість України дає негативні показники. Це дуже небезпечно, оскільки наша влада зараз займається не економікою, а власними «розбірками», - каже Василь Юрчишин. - Поки що ми відчуваємо мінімально вплив світової кризи, але це не означає, що її хвиля нас не накриє. Міжнародні агенції, які слідкують за політичною та економічною ситуацією в Україні, про це вже давно повідомляли. Адже наш ринок відстає від світових ринків, які живуть у реальному «штибі» часу. 

Однак треба розуміти, що зовнішні чинники, такі як економічна криза, будуть мати значно менший вплив на нашу економіку, аніж внутрішні. Величезний вплив на економіку України здійснять політичні протистояння, ескалація владної напруги. І не варто шукати винного, бо винна вся влада, яка замість того, щоб думати про економічний розвиток країни, думає про вибори. Будь-яка ескалація владних протистоянь – це дуже негативна складова нашого розвитку. Це, як ми бачимо, і погіршення інфляційних показників, і фінансової та платіжної дисципліни. Це і продовження та поглиблення корупційних проявів" - заявив експерт.

За його словами, зараз всі в Україні намагаються «сховатися» за фінансовою кризою, пояснити нею всі наші негаразди. Світова фінансова криза – це справді велика проблема для нашої економіки, каже Василь Юрчишин, але ще вагоміша проблема – це внутрішні негаразди, «наїзди» так званих демократів один на одного.

"Неспроможність влади дійти до спільного рішення сприяє тому, що люди все більше нервують. Валютні проблеми – це один із наслідків непрогнозованої політичної ситуації в Україні. Тому люди у паніці запасаються валютою, хоча не зовсім зрозуміло чи варто це робити", - стверджує  директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Експерт поки що не може сказати, яким чином вплинуть дострокові вибори на економіку України: "Можливо, зростуть ціни. Економістам важко зорієнтуватися у вартісних показниках. Бізнес перестає інвестувати кошти в економіку, бо невідомо наскільки затягнеться політична криза і як поведе себе після виборів та чи інша політична сила".

Хоча, за його словами, є і позитивні сторони в проведенні позачергових парламентських виборів. "Адже, якщо вони відбудуться, то в Україну прийде значна кількість іноземної валюти. Не секрет, що для проведення передвиборних кампаній в Україні, більшість політичних сил використовує фінансові ресурси з-за кордону. І тут мова не йде про якусь окрему політичну силу чи країну", - заявив Василь Юрчишин.

Довідка ЗІКу.

15 жовтня на черговому засіданні уряду Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що попри світову фінансову кризу Україна демонструє впевнене зростання ВВП. За її словами, за дев’ять місяців поточного року зростання внутрішнього валового продукту становило 6,9%, порівняно з аналогічним періодом минулого року – 5,5. Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що на фоні інших країн, які мають радикальне падіння ВВП, Україна, навпаки, демонструє його планомірне зростання. «Тобто ви бачите, що, не зважаючи на колосальну політичну дестабілізацію, яку не уряд робить, не зважаючи на світову фінансову кризу, ми продовжуємо з вами демонструвати, зростання ВВП, що говорить про нормальний здоровий розвиток економіки країни», – зазначила Прем’єр-міністр України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-21 18:56:10