п'ятниця, 5 вересня, 2008, 16:37 Економіка
Посадові оклади висококваліфікованих працівників бюджетних установ підвищать в середньому на 10 %, – міністр праці

«Посадові оклади висококваліфікованих працівників бюджетних установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (вчителів, лікарів, працівників культури, соціального захисту тощо) у вересні цього року порівняно з чинними нині будуть підвищені в середньому на 10 % – залежно від тарифного розряду», – зазначив перший заступник міністра праці та соціальної політики України Павло Розенко. Про це сьогодні, 5 вересня, ЗІК повідомила прес-служба Міністерства праці та соціальної політики України.

Наприклад, посадовий оклад соціального працівника першої кваліфікаційної категорії віднині становитиме 956 грн (зростання на 9,6%), провідного бібліотекаря – 1034 грн (10,6%), вчителя вищої категорії – 1113 грн (10,4%), лікаря-хірурга вищої категорії – 1271 грн (9,6%).

Довідка.

3 вересня Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», завдяки яким стало можливе запровадження з 1 вересня ІІІ етапу єдиної тарифної сітки і підвищення у зв’язку з цим оплати праці працівників бюджетної сфери.

Умови оплати праці працівників бюджетної сфери визначені постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України передбачено три етапи запровадження єдиної тарифної сітки:

  • І етап ЄТС запроваджено з 1 вересня 2005 року із співвідношенням тарифних коефіцієнтів від 1 до 3,35;
  • з 1 червня 2007 року оплата праці бюджетників здійснюється на умовах ІІ етапу, за яким співвідношення тарифних коефіцієнтів становлять від 1 до 3,93.
  • постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 року № 74 «Про запровадження III етапу оплати праці на основі єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» було передбачено запровадження ІІІ етапу єдиної тарифної сітки з 1 листопада цього року.

З метою прискорення підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2008 року № 423 наближено термін запровадження ІІІ етапу єдиної тарифної сітки з 1 листопада на 1 вересня.

Запровадження ІІІ етапу єдиної тарифної сітки дозволить установити діапазон співвідношень тарифних коефіцієнтів від 1 до 4,51, підвищить мотивацію до праці висококваліфікованих працівників.

Згідно з пунктом 4 цієї постанови ця норма набирає чинності після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». 3 вересня Верховна Рада України прийняла відповідний Закон України.

З метою реалізації цієї норми міністерства та інші центральні органи виконавчої влади повинні внести зміни у власні нормативно-правові акти з питань оплати праці працівників підвідомчих бюджетних установ, закладів та організацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-24 14:59:48