вівторок, 5 лютого, 2008, 16:37 Економіка
Ремонт вул. Мечнікова, що у Львові, планують завершити до Великодня
Вул. Мечнікова
Вул. Мечнікова

Комісія інженерного господарства, транспорту і зв’язку провела розширене засідання за участі Миколи Одухи, заступника міського голови Львова з питань містобудування, Богдана Коваля, начальника управління капітального будівництва Львівської міської ради та представників проектних організацій. Міські обранці аналізували питання завершення ремонту та реконструкцій доріг, роботи над якими розпочалися ще у 2007 році, зокрема, на вул. Мечнікова. Про це сьогодні, 5 лютого, ЗІК повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Загалом на ремонт вул. Мечнікова у 2007 році з міського бюджету виділили 6 млн 738 тис. грн. Начальник управління капітального будівництва Львівської міської ради Богдан Коваль повідомив, що за ці кошти змінили електромережі, водогін, встановлено підпірну стіну поблизу військової частини, замінено бордюри та проведено ремонт каналізації. Проект, згідно з яким проводили ремонтні роботи вул. Мечнікова, було виготовлено ще у 2005 році. На той час проектні пропозиції ремонту цієї вулиці становили 12,5 млн грн. Однак тендер був проведений 2007 року. Переможцем тендеру стала фірма, яка запропонувала виконати ремонтні роботи на суму 10,5 млн грн. Попри це, за словами Миколи Одухи, в ході будівництва виникли додаткові ремонтні роботи, які й затягнули ремонт вулиці в часі та й збільшили кошторисну вартість об’єкта. В основному ці роботи стосувалися заміни та реконструкції інженерних мереж та підземних комунікацій, і оцінку стану яких неможливо було передбачити і оцінити під час її проектування.

«На мою думку, підрядна організація свідомо пішла на пониження вартості ремонтних робіт вулиці Мечнікова, попри те, що проектна пропозиція ремонту цієї вулиці становила 12,5 млн грн. Натомість у бюджеті розвитку на 2008 рік закладено 5 млн 526 тис. грн на завершення першого етапу ремонтних робіт на вул. Мечнікова. Тобто загальний кошторис ремонтних робіт, перевищує тендерну пропозицію підрядника. Згідно ж з тендерним законодавством, така ситуація називається депінгуванням цін, тобто фірми-підрядники свідомо понижують кошториси робіт», - переконаний Олег Породко, член комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку.

Відтак, депутати, які погоджують фінансування ремонтних робіт, й управління капітального будівництва, як головний розпорядник коштів, зіштовхнулися з проблемою: з однієї сторони, необхідно дотримуватись тендерного законодавства, яке вимагає, щоб переможцем тендеру була організація, яка запропонує найменшу кошторисну вартість виконання робіт, а з іншого боку, недобросовісні підрядники, які не дотримуються терміну виконання робіт та пропонованої на тендер кошторисної вартості робіт, які зазначені в угоді між замовником та виконавцем.

Аби уникнути схожих ситуацій й надалі, комісія інженерного господарства, транспорту і зв’язку доручила управлінню капітального будівництва, як головному розпоряднику коштів, провести перерахунок кошторисів ремонтних робіт вулиць, які проводитимуться у 2008 році з врахуванням індексу інфляції та уточнення переліку робіт. У тому разі, коли проектний кошторис складався декілька років тому, кошторисна вартість робіт може суттєво змінитися в сторону збільшення. Водночас депутати наголосили про необхідність використання всіх правових механізмів, закладених у договорі з виконавцем робіт, щоб роботи виконувалися якісно та вчасно. На думку депутатів, замовники робіт також повинні нести відповідальність згідно з гарантійними зобов’язаннями за виконану роботу в експлуатаційний період, яка є закладена в договорі.

Члени комісії передбачають при відповідальному підході до ремонту на вул. Мечнікова, ремонтні роботи там мають завершитись до Великодніх свят.

На комісії також обговорили складність та обтяжливість тендерних процедур. «Механізм проведення тендеру затягує початок робіт більш ніж на півроку, що також не може позитивно впливати на процес ремонтно-будівельних робіт, які є заплановані міською владою. Відтак, цей механізм необхідно змінювати, і зволікання, яке спостерігається у законодавчому органі України, неприпустиме», - зазначив член комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку Володимир Мармура.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-10-21 18:56:03