img
14 грудня, 12:00
Чат-конференція: Ігор Кондро

Чат-конференція з начальником Головного управління ДФС у Львівській області Ігорем Кондро на тему: «Актуальні питання оподаткування в 2016 році. Перспективне законодавство».

Відповіді на запитання
  • львів'янка 12 грудня 2016, 21:15
    У 2016 році працюю на двох підприємствах. Скажіть, чи потрібно мені подавати декларацію за 2016 рік?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:00

    Доброго дня! Вітаємо читачів IA ZIK! Дякую за поставлене запитання!

    З 2016 року згідно з п.167.1 ст. 167 Податкового кодексу України встановлено єдину ставку податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків.

    Унаслідок внесених змін до Податкового кодексу, у 2017 році фізичні особи, які протягом 2016 року отримували дохід від двох та більше податкових агентів, не зобов’язані подавати декларацію про майновий стан та доходи з вказаного виду доходу.

     

    Ігор Кондро. Фото: Микола Тис/ZIK
  • Роман 12 грудня 2016, 21:16
    Як подати декларацію про доходи та майно в електронному вигляді?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:02

    В електронній формі платники податків можуть подати податкову декларацію до фіскальних органів засобами електронної пошти через Інформаційний портал ДФС.

    Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) платнику податків необхідно:

    1. Отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;

    2. Завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення – «Програмний комплекс користувача ЦСК». Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні налаштування допоможе інструкція користувача.

    3. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.

    Детальніше про подання звітності в електронному вигляді можна дізнатися на веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) у матеріалі «Інструкція для платників «Подання звітності в електронному вигляді».

     

  • Іра 13 грудня 2016, 9:31
    У 2015 році я заплатила за навчання дитини. Оплатила також і семестр 2016, який є в складі одного навчального року. Чи можна такі суми включити до складу податкової знижки до кінця року?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:03

    Якщо Ви сплатили за місяці навчального року, який включає місяці календарного року наступного за звітним, одним платіжним документом (квитанцією), до податкової знижки за звітний 2015 рік можна включити тільки частину витрат (за кожний повний або неповний місяць навчання), що припадає саме на звітний податковий 2015 рік.

    Решта суми, сплаченої за таким платіжним документом (квитанцією), може бути включена при реалізації права на податкову знижку за 2016 рік.

     

    Ігор Кондро. Фото: Микола Тис/ZIK
  • Микола 13 грудня 2016, 9:32
    Як правильно оподаткувати подарунки, куплені працівникам за кошти підприємства?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:03

    Згідно з п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 розділу IV Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

    У такому разі оподаткуванню військовим збором такий подарунок не підлягатиме. Такий подарунок буде відображатися у ф. № 1 ДФ під ознакою доходу «160». 

    Якщо вартість подарунку у 2016 році буде більша ніж 689 грн, то сума різниці між вартістю такого подарунку та 689 грн підлягає оподаткуванню ПДФО, як додаткове благо відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ, за ставкою 18%.

    При цьому вартість подарунку, що підлягає оподаткуванню ПДФО, слід відобразити у ф. №1 ДФ під ознакою доходу «126»

    Згідно з п.164.5 ст.164 Податкового кодексу під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з Податковим кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100: (100 – Сп).

    Також, визначену суму подарунку, яка підлягає оподаткуванню ПДФО, слід ще оподатковувати військовим збором. Військовий збір утримується із суми подарунку, яка підлягає оподаткуванню ПДФО без застосування натурального коефіцієнта.

  • Підприємець 13 грудня 2016, 9:37
    Яку суму ЄСВ слід мені сплачувати у грудні цього року? Я приватний підприємець - платник єдиного податку.
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:06

    Згідно з статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 грудня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1600 гривень.

    У грудні 2016 року сплата ЄСВ встановлена для всіх платників в розмірі 22% до визначеної ст. 7 цього Закону бази нарахування ЄСВ, тобто у грудні 2016 року необхідно сплатити не менше 352 грн. (1600*22%=352 грн.).

     

    Ігор Кондро. Фото: Микола Тис/ZIK
  • Цікавий 13 грудня 2016, 10:28
    Чи оподатковується акцизним податком з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів обсяг пального, яке знищено або втрачено?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:09

    Платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

    Об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

    Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це, зокрема, фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу, незалежно від форми розрахунків.

    Фізичний відпуск з АЗС та/або АГЗС пального – це здійснення заправки автомобілів моторним паливом або зрідженим вуглеводневим газом через паливо-, масло- та газороздавальні колонки.

    Відповідно до вимог чинного законодавства реалізація пального на АЗС та/або АГЗС повинна здійснюватись із застосуванням спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів, які включено до Державного реєстру РРО, відповідають Технічним вимогам до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для автозаправних станцій та забезпечують відпуск пального в єдиному технологічному циклі з роздрукуванням фіскального касового чека встановленої форми.

    Таким чином, обсяг пального, втраченого до фізичного відпуску пального з АЗС та/або АГЗС, оподаткуванню акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів не підлягає.

     

  • Ігор 13 грудня 2016, 11:25
    Недавно була оприлюднено інформація (зокрема на сайті 5 каналу http://www.5.ua/suspilstvo/hollivudskyi-ekshen-na-kordoni-z-polshcheiu-stalasia-strilianyna-132623.html) , а саме "1 грудня біля українсько-польського кордону розгорнулась картина, яка потягне на епізод із голлівудського екшену. Біля пункту пропуску "Шегині" митного посту "Мостиська" зав’язалась сутичка між мобільною групою та 30-40 зловмисниками з використанням вогнепальної зброї". Чи можете ви детальніше розповісти, що сталось? Чому буси безперешкодно пройшли митний контроль? Чи було притягнено до відповідальності службових осіб ДФС причетних до даної ситуації?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:16

    Щодо даної ситуації можу повідомити таке. 01.12.2016 працівниками спільної мобільної групи Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи, затримано 3 мікроавтобуси, якими переміщувався товар «одяг» з порушенням вимог чинного законодавства з питань державної митної справи. На даний час працівниками вказаної спільної мобільної групи разом з працівниками митниці здійснюються заходи, направлені на перевірку дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи при переміщенні вказаних транспортних засобів через митний кордон України.

    З метою встановлення законності дій працівників митниці під час митного контролю та пропуску вказаних автомобілів призначено перевірку та службове розслідування. На час його проведення вони відсторонені від виконання службових обов’язків.

    У військовій прокуратурі Західного регіону, яка проводить розслідування за даним інцидентом, підтвердили, що подія біля українсько-польського кордону «мала місце». Однак заперечили, що була стрілянина.

    На цей час військовою прокуратурою Львівського гарнізону проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч 2 ст 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем).

     

  • Іван 13 грудня 2016, 11:27
    Якою буде система спрощеного оподаткування для фізичних осіб-підприємців у 2017 році
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:17

    Спрощена система оподаткування для фізичних осіб – підприємців залишається. Тобто, усі 3 групи, а також критерії перебування на них і ставки податку у 2017 році залишатимуться без змін. Розмір ставок єдиного податку на першій групі залежатиме від прожиткового мінімуму, а другій групі залежить від мінімальної заробітної плати, які будуть діяти з 1 січня 2017 року. Проект Державного бюджету України на 2017 рік, поданий Кабінетом міністрів на розгляд Верховної Ради, передбачає ставки єдиного податку для платників першої групи у відсотках (10%) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1600 грн), другої групи – у відсотках (20%) розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн) та третьої групи – у відсотках до доходу (5% та 3%).

     

  • Юля 13 грудня 2016, 11:54
    Чи буде у 2017 році ПДВ ?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:19

    У 2017 податок на додану вартість справлятиметься до Державного бюджету України за ставкою 20 відсотків.

    16 листопада цього року депутатами ВР зареєстровано законопроект № 5401, де запропоновано з 01.01.2017 року скасувати ПДВ. Мотиви скасування – складність адміністрування, значна кількість зловживань.

    Однак, законопроект не містить ніяких механізмів, які мають компенсувати втрати бюджету від скасування ПДВ.

     

  • Ольга Михайлівна 13 грудня 2016, 11:58
    Чи буде спецрежим з ПДВ для сільгоспвиробників у новому році ?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:20

    Відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України спеціальний режим оподаткування сільгоспвиробників діє до 31 грудня 2016 року.

    Таким чином, на даний час згідно з Податковим кодексом України спеціальний режим оподаткування ПДВ сільськогосподарських підприємств, передбачений статтею 209 Податковим кодексом України, у 2017 року застосовуватися не буде.

     

усі новини
реклама
2017-08-19 10:22:16