img
11 березня, 11:00
Чат-конференція: Лемішовський Василь

Чат-конференція з Лемішовським Василем, заступником начальника Головного управління ДФС у Львівській області на тему «Декларування доходів громадян, отриманих протягом 2014 року», «Нововведення в оподаткуванні, які набули чинності у 2015 році»

Відповіді на запитання
  • Володимир Іванович, пенсіонер
    Яким чином оподатковуються пенсії?
    Лемішовський Василь

     Доброго дня!

     Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, зокрема, нарахованих (виплачених, наданих) у вигляді пенсій, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

     Якщо база оподаткування (сума пенсії), в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.

     Зазначаємо, що з 1 січня 2015 року  відповідно до ст. 8 Закону України від  28 грудня 2014 року № 80-VІІІ «Про державний бюджет на 2015 рік»  розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб  встановлено у розмір 1 218 гривень на місяць.

     Починаючи з 1 січня 2015 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 3 654 грн. (розмір мінімальної заробітної плати  1 218 грн. х 3), зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відсотків.

     Якщо  сума  нарахування  більша за  12 180 грн. (мінімальна  заробітна  плата  1 218 грн. х 10), ставка податку становитиме 15 та 20 відсотків.

  • Галина Д.
    Наше підприємство на загальній системі оподаткування. Надаємо послуги з ремонту побутової техніки як за перерахунку, так і за готівку. Чи потрібно нам застосовувати РРО? Яка відповідальність у разі використання касового апарата?
    Лемішовський Василь

    Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зі змінами і доповненнями (далі, – Закон), реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів, та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

    Пунктом 9 Прикінцевих положень цього Закону передбачено, що тимчасово до 01.07.2015 року суб’єкти господарювання звільняються від санкцій, за порушення вимог цього Закону при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

    Отже, з 1 січня 2015 року при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності необхідно застосовувати РРО, а з 1 липня 2015 року почнуть застосовуватися санкції.

  • Тетяна
    Плануємо здійснити виплату дивідендів засновнику – резиденту юридичній особі за 2014 рік. Як правильно їх оподаткувати?
    Лемішовський Василь

    Порядок сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлений у п. 57.11 ст. 57 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

    У разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними статтею 137 ПКУ.

    Згідно з п.п. 57.11.2 п. 57.11 ст. 57 ПКУ крім випадків, передбачених п.п. 57. 11.3 п. 57.11 ст. 57 ПКУ, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

    Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюється за ставкою 18 відсотків. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.

    При цьому, у разі, якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкта оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

    Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік.

    Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов’язань з інших податків і зборів (обов’язкових платежів).

  • Ярослав
    Прошу роз’яснити. Я керівник підприємства, яке працює на єдиному податку, третя група. Чи потрібно повідомляти ДПІ про види діяльності, які ми здійснюємо? Дякую за відповідь.
    Лемішовський Василь

    З 1 січня 2015 року всім платників єдиного податку відповідно до норм Податкового кодексу України необхідно у заяві про перехід на спрощену систему оподаткування зазначати види діяльності та вносити їх до Реєстру.

    А що стосується тих, які перебували на спрощеній системі оподаткування до 1 січня 2015 року, то ДФС України роз’яснила, що фізичні особи – підприємці-платники єдиного податку третьої групи, які були зареєстровані та внесені до реєстру платників єдиного податку до 31.12.2014 року,  не зобов’язані подавати заяву щодо внесення до реєстру платників єдиного податку відомостей про види господарської діяльності.

    Юридичним особам платникам єдиного податку третьої групи рекомендовано внести до реєстру платників єдиного податку відомості про види господарської діяльності шляхом подання заяви до контролюючого органу.

    Тому, якщо Ви цього ще не зробили, то поінформуйте, будь ласка, ДПІ до кінця березня.

  • Леся
    У 2014 році працювала за кордоном та отримувала доходи. Їх вже оподаткували, бо вони отримані легально. Чи слід і в Україні ще сплачувати податок?
    Лемішовський Василь

    Відповідно до пункту 13.5 статті 13 Кодексу для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

    У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 Кодексу, такий платник зобов’язаний подати до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами (абзац другий підпункту 170.11.2 пункту 170.11 статті 170 Кодексу). 

  • Ігор
    Розкажіть, будь ласка, про можливість подачі декларації через мережу Інтернет.
    Лемішовський Василь

    Для подання декларації засобами електронного зв’язку в електронній формі громадянам необхідно отримати особисті ключі електронно-цифрового підпису, які є електронним аналогом власноручного підпису і можуть використовуватися для подання декларації про майновий стан і доходи в період кампанії декларування та з метою отримання податкової знижки.

    З цією метою на єдиному веб-порталі Державної фіскальної служби України працює спеціальний електронний сервіс «Декларування on-line». Крім того, ознайомитись з інструкцією із заповнення декларації можна за адресою (http:// sfs.gov.ua).

    Безкоштовно отримати цифровий підпис можна у Відділі реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, каб.136).

  • ЮТУБ
    https://www.youtube.com/watch?v=ECTob-XRu6
    Прокоментуйте, будь ласка.
    Лемішовський Василь
    Відео відсутнє. Відповідно коментувати нема що.
  • Іван Макар
    Зараз настав період подання декларацій про доходи за 2014 рік. Ви як держслужбовець можете повідомити про свій сімейний дохід за 2014 рік. Як вдається з такими доходами погашати кредит у Кредобанку?
    Лемішовський Василь

    Я підготував декларацію і готовий її надати. Моя декларація буде розміщена на офіційному сайті, але я готовий надати попередню інформацію. Мій дохід у вигляді заробітної плати за 2014 рік становить 108 тис., дохід дружини – 42 тис. Середньомісячний платіж за кредитом становить 2400 грн. За 2014 рік сума кредиту зменшилась на 33 тис. і станом на 1.01.2015 року становить 142 тис.

  • Юрий Петрович
    Я фактически проживаю и прописан в разных городах. Куда мне необходимо подавать декларацию?
    Лемішовський Василь

                Декларація подається до територіального органу фіскальної служби за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (за паспортом) або місцем переважного проживання громадянина не пізніше 30 квітня 2015 року.

                 Пунктом 45.1 статті 45 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків-фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

    Податковою адресою платника податків-фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

    Платник податків-фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

    Відповідно до статті 6 Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. 

  • Віка
    Підкажіть, будь ласка, де можна придбати бланк податкової декларації? Дякую.
    Лемішовський Василь

    Бланки податкових декларацій безоплатно надаються в центрах з обслуговування платників податків у територіальних податкових інспекціях за місцем проживання, реєстрації фізичної особи.

Поставлені запитання
усі новини
реклама
2017-07-25 17:54:27