Про нас

До медіа-холдингу ZIK належать телеканал ZIK та інформаційне агентство ZIK («Західна інформаційна корпорація»).

Інформаційне агентство ZIK було створено ще влітку 2004 року. Це перше інтернет-агентство у Західній Україні. Сьогодні воно серед 15-ти найвідвідуваніших сайтів України в категорії електронних ЗМІ. ІА ZIK широко й об’єктивно відображає інформаційні процеси в західному регіоні України.

Середні показники сайту за добу (bigmir.net, i.ua): 150-200 тис. відвідувачів (хостів), 800 тис. – 1 млн переглядів сторінок (хітів).

Телеканал ZIK вперше вийшов в ефір 1 вересня 2010 року. Тоді програмна сітка налічувала шість проектів власного виробництва. Із 2014 року ZIK розпочав перехід на загальнонаціональний рівень, розширивши лінійку авторських проектів до двадцяти. В основі більшості з них, як і раніше, залишається жанр журналістського розслідування.

Проекти телеканалу виходять із студій ZIK-Львів та ZIK-Київ, яку було відкрито 25 травня 2014 року. На початку жовтня 2016 року відбулася офіційна презентація нової центральної студії ZIKу в столичному Міжнародному центрі культури та мистецтв «Жовтневий палац».

Телеканал завжди йде в ногу з часом і постійно вдосконалюється, намагаючись надавати телеглядачеві найцікавіші, корисні та актуальні програми. Тому ZIK робить акцент на програми власного виробництва: документальні фільми, публіцистичні передачі, журналістські розслідування.

Серед топових проектів телеканалу – інтелектуально-політичний проект «Гра у класику», історичний тележурнал «Історична правда з Вахтангом Кіпіані», проект соціальних розслідувань «Брат за брата», ток-шоу «Прямим текстом» та «DROZDOV», проект хороших справ «Добрий ZIK», інформаційна програма «Перші про головне» та підсумковий тижневик «Перші про головне. Деталі».

Мовлення телеканалу ZIK охоплює 100% території України. Трансляції телеканалу в країні здійснюють найвідоміші провайдери програмної послуги – «Воля-Кабель», «Тріолан», «Ланет», «Viasat» та інші. Загалом ZIK транслюють понад 150 операторів кабельного телебачення. В більшості з них телеканал ZIK присутній у соціальних (базових) пакетах. Також ZIK можна постійно дивитись у мережах провайдерів інтернет-телебачення IPTV та ОТТ (MEGOGO, OLL.TV, КИЇВСТАР та інші). По всій Україні ZIK транслюють на супутнику AMOS-2 4W на частоті 11 609.75 МГц.

Окрім того, контент каналу ZIK виходить в ефірі національної цифрової телемережі Т2.

Керівництво

Ігор Туркевич
генеральний директор медіа-холдингу ZIK
i.turkevych@zik.ua

Людмила Добровольська
керівник департаменту інформаційного мовлення та інформаційно-аналітичних програм телеканалу ZIK
l.dobrovolska@zik.ua

Гайгисиз Гелдієв
генеральний продюсер телеканалу ZIK

Данило Нікуленко
шеф-редактор медіа-холдингу ZIK
d.nikulenko@zik.ua

Тетяна Вергелес
головний редактор інформаційного агентства ZIK
t.vergeles@zik.ua

Андрій Карпінський
програмний директор телеканалу ZIK
a.karpinskyy@zik.ua

Нагороди

2011

2012

 • Викривальна програма «ПРАВОкація» – переможець професійного конкурсу журналістики «Честь професії» у номінації «Найкращий резонансний матеріал».

2013

 • Програма новин «Огляд дня» – переможець у номінації «Найчесніші новини», власник диплому «За найкраще дотримання стандарту думок і точок зору» за результатами моніторингу якості українських новин ГО «Телекритика» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданої через «Інтерньюз Нетворк».
 • Вахтанг Кіпіані, автор і ведучий єдиного в Україні історичного тележурналу «Історична правда з Вахтангом Кіпіані», – переможець національної телевізійної премії «Телетріумф-2013» у номінації «Ведучий/ведуча програми будь-якого формату – регіон».

2014

 • У січні телеканал ZIK та сайт ZIK.UA потрапили у перелік «білих» медіа України, який уклали активісти Євромайдану, – за активне і об’єктивне висвітлення подій Майдану. 
 • Денис Бігус, керівник і ведучий антикорупційного проекту «Наші гроші», – переможець всеукраїнського конкурсу журналістики «Честь професії – 2014» у номінації «Найкраще журналістське розслідування» за сюжет «Межигір’я-2. Версаль Іванющенка».
 • Програма новин «Огляд дня» – переможець у номінації «Найчесніші новини» за результатами моніторингу регіональних телеканалів, який проводила ГО «Телекритика».

2015

 • Аліса Юрченко, журналістка антикорупційного проекту «Наші гроші» — переможниця «Честь професії-2015» у номінації «Найкраще журналістське розслідування» за роботу «Хочеш захищати Україну — заплати 20 тисяч за зброю».
 • Журналістка проекту «Наші гроші» Надія Бурдей посіла 4 місце в конкурсі «Контроль над тютюном: розвіюємо димову завісу» у рамках антитютюнової кампанії в Україні за сюжет «Українці платять за цигарки російському збройному барону» (організатори конкурсу: ГО «Телекритика», Центр громадянського представництва «Життя» та Український центр контролю над тютюном у партнерстві з Інститутом Медіа Права).
 • Журналістка телеканалу ZIK Віта Долик стала переможцем ІV Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні-2015». Її сюжет «Особливий погляд: Таємниці воєнного тилу» визнано найкращим у номінації «Cуспільство».
 • Ведучий програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші» Денис Бігус у складі команди українських журналістів-розслідувачів, які працюють над проектом YanukovychLeaks, отримав спеціальну відзнаку міжнародного конкурсу Global Shining Light Award-2015, організованого Глобальною мережею журналістів-розслідувачів.
 • Журналістка інформаційної програми «Огляд дня» Наталія Пиртик стала переможницею конкурсу «Асоціація з ЄС: що вона дає Україні?», організаторами якого є ГО «Інтерньюз-Україна», Товариство Лева та Фонд міжнародної солідарності (Польща).
реклама
реклама
аналітика
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
2017-01-18 07:48:39